• Informacje na temat:

  liczba ludności w polsce w 2010

Artykuły na temat: liczba ludności w polsce w 2010
 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Liczba rodaków żyjących za granicą znowu rośnie. Jednak zdecydowanie bardziej martwią się tym ci, którzy nie wyjechali.

 • Nadal spada liczba ludność Polski

  Niska liczba urodzeń w Polsce nie gwarantuje prostej zastępowalności pokoleń. Od 1990 r. wartość współczynnika dzietności kształtuje się poniżej 2, podczas gdy wielkość optymalna - określana jako korzystna dla stabilnego rozwoju demograficznego - to 2,1-2,15, Zdaniem analityków na baby boom musimy jeszcze poczekać.

 • Do Polski powrócił już co drugi Polak!

  ...-2010 - 1,7 mln. W 2020 r. liczba osób w wieku produkcyjnym skurczy się o prawie milion, ale pozostaną po nich w większości miejsca pracy. Będzie ich więc dodatkowo ok. 2,7 mln, czyli tyle, ile dziś(...) resortu pracy wynika, że w lutym stopa bezrobocia wyniosła 13 i pół procent, czyli była wyższa o 0,3 procent w porównaniu ze styczniem. Z danych resortu pracy wynika, że bez pracy w Polsce pozostaje ponad...

 • Nasza droga żywność

  Eksperci uspokajają: wkrótce opadnie największa fala wzrostu cen owoców i warzyw, mięsa, masła i innych produktów. Drożej już nie będzie, ale era taniej żywności też należy do przeszłości. Ekonomiści z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej prognozują, że już w czwartym kwartale tego roku nastąpi wyhamowanie wzrostu cen żywności.

 • Polacy wracają do pracy w Polsce!

  ...powszechnego. Wstępne wyniki będą znane już na początku lipca. Do tego czasu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej powołuje się na dane publikowane w Roczniku Demograficznym GUS. Według nich, liczba Polaków czasowo nieobecnych z powodu wyjazdu za granicę na okres powyżej trzech miesięcy wynosiła w 2008 r. 88,3 tys., natomiast w 2009 r. - 68,8 tys. (dane za 2010 r. nie są jeszcze dostępne). Liczba...

 • Francuski baby boom i polska depresja urodzeniowa. Oto recepta na ratowanie demografii

  Polska od lat ma jeden z najniższych współczynników dzietności w Europie. Na jedną kobietę w naszym kraju przypada zaledwie 1,32 urodzeń. Tymczasem we Francji poziom dzietności systematycznie rośnie i dziś jest najwyższy w całej wspólnocie. W jaki sposób udaje się utrzymać tak dobre wyniki?

 • Ekspert: Po 2020 roku Polsce grozi zapaść na rynku pracy

  Polsce po 2020 roku grozi dotkliwy brak rąk do pracy - uważa ekspert Banku Światowego Marcin Piątkowski. Dlatego należy zwiększać wydatki na badania naukowe i rozwój, zatrudniać więcej pracowników w wieku powyżej 50 lat oraz otworzyć kraj dla wykształconych imigrantów.

 • Koncerny farmaceutyczne: Ceny szczepionek drastycznie podrożały

  Ceny szczepionek chroniących przed coraz większa liczbą zakażeń drastycznie podrożały. W Polsce część nowoczesnych szczepionek jest zalecanych, ale nie są refundowane z budżetu.

 • Brak wsparcia dla ponad 350 tys. osób!

  Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 12,6 proc. wobec 13,1 proc. w marcu - poinformował w środę GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu kwietniu wyniosła 2 mln 43,5 tys. osób. Jednak Ministerstwo Finansów w tym roku zmniejszyło 70 proc. środki na walkę z bezrobociem.

 • Liczba aktywnych użytkowników bankowości internetowej po raz pierwszy przekroczyła 16 mln osób. Jednocześnie aż 6 mln z nich korzysta też z aplikacji mobilnych - wynika z najnowszych danych Związku Banków Polskich.