• Informacje na temat:

  liczba magistrow w polsce

Artykuły na temat: liczba magistrow w polsce
 • Praca nie tylko dla magistra

  Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?

 • Apteka dla aptekarza = wywłaszczenie i wzrost cen leków

  Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET z zaskoczeniem i niepokojem przyjął zapowiedź wiceministra zdrowia Krzysztofa Łandy, dotyczącą planów resortu w zakresie wprowadzenia wymogu posiadania przynajmniej 51 procent udziałów w aptece przez osoby z tytułem magistra farmacji. Oznacza to odebranie polskim przedsiębiorcom majątku wartego 5 mld zł i przekazanie kontroli nad rynkiem leków korporacji zawodowej aptekarzy. W krótkim czasie doprowadzi to do wzrostu cen w aptekach.

 • ...mogli zapewnić bliskim utrzymanie, to wciąż nierealne marzenia. W Polsce, zdaniem ekonomistów, gospodarka co prawda odżyła, ale dobrych ofert zatrudnienia jest mniej. Firmy obniżają pensje pracownikom(...) jest więcej, a życie zawodowe absorbuje bardziej niż dzieci? To jednak w Polsce wciąż temat tabu, bo zaradna matka powinna radzić sobie ze wszystkim. Kobieta, która oświadcza: „nie sprzątam, bo...

 • Polska Strategia Kosmiczna ogłoszona we wrześniu przez Ministerstwo Rozwoju zakłada, że w ciągu najbliższych lat polski sektor kosmiczny będzie się dynamicznie rozwijał i konkurował na światowym rynku wartym około 330 mld dol. Kluczowym problemem jest jednak brak wykwalifikowanej kadry.

 • Farmaceuci nie chcą emigrować z Polski

  Mimo spowolnienia gospodarczego nie brakuje ofert pracy w branży farmaceutycznej, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Jednocześnie rośnie też średnia liczba osób aplikujących na jedną ofertę pracy na takie stanowiska, jak kierownik apteki, technik farmacji czy przedstawiciel farmaceutyczny.

 • 96 procent aptek w Polsce należy do polskich przedsiębiorców, głównie małych i średnich. To w nich, oraz w pacjentów, najbardziej uderzą ewentualne zmiany, zaprezentowane na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego.

 • Jak dyskryminuje się kobiety w Polsce?

  Kobieta w Polsce zarabia średnio o 1000 zł mniej od mężczyzny. Pensje pań są u nas aż o 1/3 niższe od poborów wypłacanych ich kolegom z pracy. Ujawniamy wyniki badania wynagrodzeń w Polsce za rok 2010.

 • Raport bieżący nr 53/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd ATM S.A. z siedzibą w Warszawie...

 • Nasi rodacy w kraju tulipanów - raport o imigrantach z Polski i Bułgarii

  .... Większość imigrantów przybywających do Holandii stanowią mężczyźni (56 proc.) ale ich liczba w stosunku do emigrujących kobiet uległa zmniejszeniu. Wynika to z tego, że coraz częściej w kraju tulipanów(...) rynków pracy w Europie. Bogata oferta tamtejszych agencji zatrudnienia daje spore szanse na znalezienie nowego zajęcia. Przez ostatnie kilkanaście lat holenderscy pośrednicy utworzyli w Polsce...

 • Raport bieżący nr 17/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd ATM S.A. z siedzibą w Warszawie...