• Informacje na temat:

  liczba mieszkancow w miastach polski

Artykuły na temat: liczba mieszkancow w miastach polski
 • Rekordowo niska liczba Polaków myśli o emigracji

  .... całej dorosłej populacji Polski czyli 2,4 mln osób. 5 proc. badanych tj. 900 tys. osób jest zdecydowana na emigrację. W maju tego roku, liczba ta była wyższa aż o 600 tys. Mamy do czynienia(...) się rozważa pracę zagranicą. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania naszych rodaków, którzy chcą wyjechać, wciąż największy odsetek (75 proc.) potencjalnych emigrantów mieszka na wsiach i miastach do 100

 • Z miast wyniosło się 250 tysięcy Polaków?

  . Od 2006 do 2016 roku liczba Polaków mieszkających w miastach spadła o prawie ćwierć miliona.(...)Odsetek Polaków mieszkających w miastach systematycznie zwiększał się przez cały okres PRL-u. Wystarczy wspomnieć, że w trakcie 40 lat (1950 - 1990), udział miejskiej ludności wzrósł z 37 do 62 proc

 • Praca w Wielkiej Brytanii: Miasta, które przyciągają Polaków

  W Wielkiej Brytanii nie brakuje miast przyciągających polskich imigrantów, w których mieszka i pracuje liczna rzesza naszych rodaków. Są wśród nich takie miejscowości jak: Milton Keynes, Exeter, Crawley i Wrexham.

 • GUS:Spada liczba mieszkańców Polski

  Jak podał GUS, w porównaniu z 2014 rokiem liczba mieszkańców naszego kraju zmniejszyła się o 17 tys. 57 osób - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego pt. Najwięcej mieszkańców przybyło w Zielonej Górze i Warszawie.

 • W Polsce pracuje ponad milion Ukraińców

  Obywatele Ukrainy coraz częściej decydują się na podjęcie pracy w Polsce. Liczba zarejestrowanych pracowników zza wschodniej granicy przekroczyła w ubiegłym roku 1,2 miliona. Prawdziwemu "najazdowi" Ukraińców na polski rynek pracy towarzyszy powstawanie mitów i stereotypów.

 • Zadłużenie mieszkańców dużych miast wyższe niż w innych regionach. Rekordzista musi oddać 47 mln zł.

 • Do Polski nadchodzą - slashies

  ...nie stanie się trendem dominującym, jednak jest coraz częściej spotykane wśród 20- i 30-latków mieszkających w dużych polskich miastach - zauważa Aleksandra Budzińska, Młodszy Konsultant ds(...)Takie podejście do zatrudnienia jest coraz bardziej widoczne wśród młodych mieszkańców dużych polskich miast. Jaki może mieć wpływ na rynek pracy i co oznacza to dla pracodawców? Programista...

 • Suburbanizacja trwa w najlepsze. Przybywa mieszkańców gmin okalających największe miasta

  Mieszkańcy dużych miast chętnie przeprowadzają się do okolicznych gmin. Gdzie w 2015 r. odnotowano najwyższe saldo migracji?

 • Jak sprowadzić do Polski pracownika z Ukrainy?

  Zatrudnianie cudzoziemców stanowi coraz powszechniejszą praktykę wielu firm i agencji pracy. Wśród osób sprowadzanych z obcych krajów, największą grupę stanowią mieszkańcy Ukrainy. Jak legalnie zatrudnić pracownika zza wschodniej granicy oraz jak sprawnie i zgodnie z prawem zorganizować jego transport do Polski?

 • Polskie miasta się wyludniają. Które najbardziej?

  Polskie miasta się wyludniają. Obecnie niespełna 61 proc. Polaków mieszka w miastach, a ośrodków powyżej 100 tys. mieszkańców jest mniej niż było - powiedziała PAP geograf prof. Daniela Szymańska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.