• Informacje na temat:

  liczba podmiotow gospodarczych w polsce

Artykuły na temat: liczba podmiotow gospodarczych w polsce
 • ​Rośnie liczba wydawanych zezwoleń na pracę cudzoziemców

  W ostatnich latach systematycznie rośnie liczba wydawanych zezwoleń na pracę cudzoziemców; w 2018 r. wydano ich 328,8 tys., niemal 40 proc. więcej niż w 2017 r. - poinformował w poniedziałek GUS. Zezwolenia na pracę najczęściej wydawane są obywatelom Ukrainy.

 • Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Co warto wiedzieć, zakładając spółkę? (cz. II)

  Jednym z pierwszych i najważniejszych wyborów, jakich musi dokonać przedsiębiorca, który decyduje się założyć działalność gospodarczą, jest wybór właściwej formy organizacyjno-prawnej planowanego przedsięwzięcia.

 • Wzrost gospodarczy a rynek pracy

  .... bezzatrudnieniowy wzrost gospodarczy, podczas którego przedsiębiorstwa mimo poprawy perspektyw gospodarczych nie zwiększają zatrudnienia. Wzrasta wówczas liczba przepracowanych godzin przez statystycznego(...) części majątku trwałego w przedsiębiorstwie. Może się okazać, że w nowych warunkach gospodarczych dotychczasowe wyposażenie nie odpowiada wymogom rynku i konkurencji. Pojawia się zatem potrzeba...

 • Na koniec II kwartału liczba wolnych miejsc pracy w Polsce była wyższa o 32,4 proc. rok do roku

  Na koniec drugiego kwartału br. liczba wolnych miejsc pracy była w Polsce wyższa o 32,4 proc. rok do roku i o 0,3 proc. wyższa kwartał do kwartału - podał GUS. W II kw. 2015 r. utworzono o 7 proc. więcej nowych miejsc pracy rok do roku i o 19,9 proc. mniej kwartał do kwartału.

 • Polski kierowca z niemiecką pensją minimalną

  Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (www.zmpd.pl). Formularz należy wypełnić dla każdego kierowcy oddzielnie. Obowiązuje on przez okres 6 miesięcy, po tym czasie wymagana jest więc ponowna(...) (rozpoczęcie i zakończenie danego przewozu) w terminie do 7 dni po wykonaniu danego przewozu. Odnotowana musi być również liczba godzin przepracowanych przez pracownika na terenie Niemiec. Pracodawca...

 • Polska branża spożywcza to potęga w Europie Centralnej

  Polska wypada imponująco na tle innych państw regionu, co świadczy o sile i pozycji krajowej branży spożywczej w tej części Europy - wynika z przygotowanego przez serwis PortalSpozywczy.pl oraz Bisnode "Rankingu 800 największych firm spożywczych Europy Centralnej", pierwszego tego typu zestawienia w historii branży.

 • Męcina: Zatrudnianie pracowników sezonowych w Polsce jest liberalne

  Obowiązujący w Polsce system zatrudniania pracowników sezonowych z zagranicy jest najprostszy i najbardziej liberalny w całej Unii Europejskiej oraz strefie Schengen - powiedział w środę wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina.

 • Polska reprezentacja jest jedną z rewelacji EURO 2016 we Francji. Szturmem przeszła przez fazę grupową, by następnie po raz pierwszy w naszej piłkarskiej historii znaleźć się w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Sami piłkarze podkreślają osiągnięcie planu minimum na tej imprezie, ale większość kibiców z dużymi nadziejami podchodzi do następnego meczu, tym razem przeciwko Portugalii. Jedno jest pewne - nie można tego rywala lekceważyć. Mimo że ma ostatnio trudniejszy okres w swojej historii, w...

 • Lista Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2013 ogłoszona!

  Już po raz piąty Instytut Great Place to Work® ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. Uroczystość miała miejsce 20 marca 2013 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym roku wyróżnionych zostało 16 firm w trzech kategoriach. Oprócz dwóch dotychczasowych kategorii, firm zatrudniających do 500 osób i ponad 500 osób, po raz pierwszy uhonorowano firmy małe...

 • przedsięwzięcia. Obowiązujący w Polsce system prawny daje wiele możliwości. Zanim przedsiębiorca zdecyduje się na jedną z nich, powinien pomyśleć zarówno o charakterze, jak i profilu prowadzonego w przyszłości biznesu. Co powinni wiedzieć przedsiębiorcy planujący założenie działalności w Polsce?