• Informacje na temat:

  liczba polskiej armii

Artykuły na temat: liczba polskiej armii
 • Sześć tysięcy nowych szeregowców w polskiej armii: Zarobią 2,5 tys. zł na rękę

  ...będą stanowić oficerowie. Podoficerów przybędzie 800. Warto także zauważyć, że w polskim wojsku od lat zmniejsza się liczba generałów. O ile tyle przy podobnej liczebności armii w marcu 2011 r. było(...) Grom i zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W polskiej armii pobór został zawieszony w 2009 r., a od 2010 r. mamy armię zawodową, która od lat liczy ok. 95 tys. żołnierzy zawodowych. Do...

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • "Urząd Wojska Polskiego"

  Większość naszej armii to urzędnicy, którzy zapomnieli, jak wygląda poligon. Choć ich zadania nie różnią się od pracy cywilów, korzystają z wojskowych przywilejów.

 • Polskie okręty podwodne idą na dno

  Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

 • W markecie zarobisz ok. 40 zł za godzinę pracy

  Choć w Wielkiej Brytanii jest już ponad 55 tys. supermarketów, kolejnych wciąż przybywa. Wraz z nimi rośnie liczba miejsc pracy - również dla Polaków.

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.

 • Kobiet w zawodach uważanych za męskie przybywa: jest ich ponad 13 proc. w policji i blisko 2 proc. w armii; przewaga mężczyzn wciąż utrzymuje się wśród przedstawicieli władz i urzędników wyższego szczebla - wynika z badań rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.

 • Blog, moja praca

  .... Postblogerzy Najwięksi gracze w polskiej blogosferze idą śladem swoich zagranicznych protoplastów. Z jednoosobowych przedsięwzięć powstają duże firmy...

 • Polskie banki na celowniku hakerów

  Cyberprzestępcy częściej atakują polskie banki. Tylko od początku roku odnotowano 150 prób wstrzykiwania kodu - alarmują eksperci z F5 Networks w Polsce. Celem ataku było przejęcie kont internetowych klientów.