• Informacje na temat:

  liczba samochodów w polsce

Artykuły na temat: liczba samochodów w polsce
 • Ile pracy dziecięcych rąk tkwi w niemieckich samochodach?

  ...zapotrzebowanie na energooszczędne akumulatory potrzebne do samochodów elektrycznych, laptopów czy smartfonów i urządzenia do magazynowania energii z odnawialnych źródeł sprawia, że wzrasta też popyt na(...) chcemy niewolnictwa" Zabiegi światowej społeczności w walce z pracą dzieci znowu osłabły w ostatnim czasie - krytykuje Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP). Wprawdzie liczba pracujących dzieci...

 • Poczta Polska "idzie z prądem". Już niedługo listonosz przyjedzie do ciebie samochodem elektrycznym

  Na świecie jeździ ok. 3 mln samochodów elektrycznych. Ich liczba wzrasta w bardzo szybkim tempie. W 2017 r. sprzedano ponad 1,2 mln aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV). To o 58 proc. więcej niż w roku poprzednim. W roku 2018 sprzedaż samochodów na prąd może przekroczyć nawet 2 mln egzemplarzy. Auta te stają się coraz popularniejsze także w Polsce. Według

 • Elektromobilność zabierze 600 tys. etatów w Niemczech i Polsce

  Jeśli Niemcy zdecydują się na zakaz sprzedaży samochodów spalinowych, może to kosztować kraj za Odrą 600 tysięcy miejsc pracy w fabrykach aut i podzespołów oraz tzw. otoczeniu biznesu - wyliczył Ifo Institute for Economic Research.

 • Przed 2023 rokiem podwoi się liczba sprzedawanych samochodów elektrycznych (EV) - wynika z raportu "Którym pasem zamierzamy jechać" przygotowanego przez EY i ING Bank Śląski. Czy już teraz warto kupić samochód elektryczny?

 • Polski rynek pracy ziemią obiecaną dla Ukraińców

  W 2014 roku wydanych zostało Ukraińcom blisko 30 proc. więcej pozwoleń na pracę w Polsce niż w roku poprzednim. Imigranci zza wschodniej granicy uzupełniają deficyty pracownicze w rolnictwie, produkcji, ogrodnictwie czy transporcie. Work Service szacuje, że na Ukraińców czeka w Polsce nawet 11 tys. nowych miejsc pracy.

 • Blisko 12 proc. Polaków realnie rozważa zakup samochodu elektrycznego

  Na tle Europy liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków i samochodów hybrydowych typu plug-in wciąż jest niewielka. Jednak z roku na rok dynamicznie rośnie. Z badań wynika, że 12 proc. Polaków planuje taki zakup w najbliższym czasie, a blisko 30 proc. wciąż go rozważa. Udział elektryków i hybryd typu plug-in w polskim rynku wciąż jest znikomy i oscyluje wokół 0,1 proc.

 • ...mogli zapewnić bliskim utrzymanie, to wciąż nierealne marzenia. W Polsce, zdaniem ekonomistów, gospodarka co prawda odżyła, ale dobrych ofert zatrudnienia jest mniej. Firmy obniżają pensje pracownikom(...) jest więcej, a życie zawodowe absorbuje bardziej niż dzieci? To jednak w Polsce wciąż temat tabu, bo zaradna matka powinna radzić sobie ze wszystkim. Kobieta, która oświadcza: „nie sprzątam, bo...

 • Sprzedaż nowych samochodów osobowych bije rekordy

  Sprzedaż nowych samochodów osobowych w lutym okazała się najlepszym wynikiem tego miesiąca w ciągu ostatnich 10 lat - z polskich salonów wyjechało ponad 42 tys. aut. Od początku roku, w Polsce zostało zarejestrowanych 3400 hybryd (+11,9% r/r) oraz 209 samochodów z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in (+198% r/r).

 • Robotyka zawodem przyszłości w Polsce

  W Europie średnio na 10 tys. pracowników przypada 85 robotów, w Polsce - 22 roboty - wynika z badań IBnGR. To bardzo perspektywiczny rynek pracy.

 • Polacy rejestrują dwudziestokrotnie mniej samochodów elektrycznych niż Niemcy. Problemem brak infrastruktury i mała dostępność aut.