• Informacje na temat:

  liczba zezwoleń na budowę

Artykuły na temat: liczba zezwoleń na budowę
 • Polacy na belgijskich budowach

  ...pieniędzy za dojazd na budowę i martwić się o zapewnienie im przyzwoitego zakwaterowania. Formalności związane z zarejestrowaniem jednoosobowej firmy załatwiają za Polaków sami Belgowie. Wchodząc(...) pensji (nieuwzględnianie nadgodzin) i niezgodna z przepisami liczba godzin pracy. Niestety nierzadko takie praktyki wobec własnych rodaków stosują polscy przedsiębiorcy. Dlatego szczególnie należy...

 • Zdobycie wszystkich zezwoleń koniecznych do budowy zajmuje w Polsce średnio 212 dni, a mimo to co 6. pozwolenie na budowę nie jest wykorzystywane. Co więcej, 6 proc. rozpoczynanych budów nie udaje się doprowadzić do końca - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • ​Rekord na południu Polski - 1700 nowych etatów

  ...45 zezwoleń na prowadzenie działalności w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydała w tym roku zarządzająca nią spółka. Firmy, które je otrzymały, zadeklarowały ponad 1,5 mld zł inwestycji i utworzenie ponad 1,7 tys. miejsc pracy.

 • W pierwszym kwartale oddano do użytkowania prawie 45 tysięcy mieszkań. To najlepszy pod tym względem początek roku niemal dwudziestu lat. Szybko rosnące liczby rozpoczętych budów oraz wydanych zezwoleń na budowę wskazują, że to nie koniec rekordów na rynku mieszkaniowym.

 • Niemcy szukają rąk do pracy. Rekordowo dużo wakatów

  ...przeżywają Niemcy i wzrostu w 2016 roku liczby wydanych zezwoleń budowlanych. Podobnie różowo prezentują się perspektywy zawodowe w sektorze budowy maszyn. Szacuje się, że do 2025 roku trzeba będzie...

 • Kraków Airport zapowiada inwestycje o wartości 150 mln złotych

  Około 150 mln zł wyniesie wartość inwestycji realizowanych w tym roku na lotnisku Kraków Airport. Wśród najważniejszych jest dokończenie rozbudowy terminala pasażerskiego i budowa parkingu. Zaczną się też przygotowania do budowy nowego pasa startowego.

 • Lublin: Specjalna strefa ekonomiczna zagospodarowana już w 90 proc.; będzie zwiększana

  ..., a liczba utworzonych nowych miejsc pracy wynosi 1211 - poinformowała rzeczniczka prezydenta Lublina Beata Krzyżanowska. W strefie ekonomicznej w Lublinie - funkcjonującej jako Podstrefa SSE Europark(...) 2013 - siedem. Łącznie na działalność w lubelskiej strefie jest obecnie wydanych 28 aktywnych zezwoleń (jeden z podmiotów posiada dwa zezwolenia). Zezwolenie w 2015 r. otrzymały Polskie Zakłady...

 • Ponad 300 nowych miejsc pracy i inwestycje za ponad 312 mln zł mają być efektem 14 nowych zezwoleń na działalność w Łódzkiej SSE, które zostały wręczone w środę w Łodzi.

 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Koreańczykom z północy od 2016 r. ani jednej wizy pracowniczej. "W rezultacie spadać zaczęła też liczba obywateli z KRLD wykonujących pracę w Polsce. Według ostatnich statystyk z lutego br., w Polsce przebywa ich mniej niż 400. Ich liczba będzie w dalszym ciągu spadać, sukcesywnie bowiem wygasają zezwolenia na pobyt oraz zezwolenia na pobyt i pracę, które - decyzjami wojewodów -  nie są...

 • Deweloperzy podtrzymują tempo

  Deweloperzy w celu utrzymania wyników sprzedaży rozpoczynają budowę coraz większej liczby mieszkań. W sierpniu otrzymali pozwolenie na budowę 50 proc. więcej lokali niż przed rokiem. Od początku roku zaś rozpoczęli budowę ponad 43 tys. mieszkań - wynika z analizy Lion's Banku.