• Informacje na temat:

  liczby urzędników

Artykuły na temat: liczby urzędników
 • Urzędnicy zarabiają coraz więcej

  ...planował rząd (12 tys. osób - red.), nie jest wskazana. Mogłoby się to odbić na jakości obsługi Polaków - dodaje. Tymczasem związki zawodowe urzędników są zaniepokojone tym, że wzrasta liczba stanowisk koordynujących i dyrektorskich . - Zamiast likwidować stanowiska kierownicze, a z tych zaoszczędzonych pieniędzy tworzyć dodatkowe etaty merytoryczne, robi się odwrotnie. A przecież od większej liczby...

 • Samorządowi urzędnicy nie radzą sobie z przepisami. Potrafią zniszczyć lokalną firmę przez złą interpretację prawa

  Problemy, jakie powstają tam, gdzie firmy zależne są od decyzji urzędników, należą do najpoważniejszych przeszkód w rozwoju gospodarczym Polski - oceniają eksperci Warsaw Enterprise Institute. Dotyczy to m.in. liczby niezbędnych zezwoleń, czasu oczekiwania na nie, systemu podatkowego i interpretacji przepisów. To problem w wielu gminach, gdzie urzędnicy wydają się nie dostrzegać związku między

 • Urzędników w administracji rządowej coraz mniej, ale ich zarobki rosną

  ...​Od 2010 r. zatrudnienie w służbie cywilnej spadło o ponad 3,7 tys. osób. Dzięki temu wzrosły pensje urzędników i teraz średnio wynoszą prawie 5 tys. zł.

 • Samorządność musi kosztować. Utrzymanie urzędników wyniosło nas ponad 50 mld zł

  Ponad 50 mld zł - szacunkowo tyle zapłaciliśmy za utrzymanie samorządowych urzędników przez ostatnie cztery lata. Z każdym rokiem koszty rosną wraz z armią pracowników urzędów gmin, powiatów i województw.

 • Urzędnicy z Bytomia nie dostaną w grudniu pensji

  ...odwołania prezydenta miasta przed upływem jego kadencji. Drugą możliwością jest inicjatywa obywatelska, związana z koniecznością zebrania odpowiedniej liczby podpisów poparcia. Damian Bartyla po raz...

 • Średnio cztery i pół roku musi spędzić w sądach i urzędach przedsiębiorca, któremu organy skarbowe bezzasadnie stawiają zarzuty, żeby się z nich oczyścić. W tym samym czasie jego firma najczęściej traci płynność finansową i bankrutuje, pozbawiając tym samym pracowników dalszego zatrudnienia, a Skarb Państwa kolejnych wpływów z podatków. Czas, żeby urzędnicy skarbowi zmienili podejście, zaczęli traktować przedsiębiorcom po partnersku, a nie podmiotowo i dali im szansę na realną obronę.

 • Pięć miliardów złotych na trzynastki dla urzędników. Dostają je nawet ci z naganą

  ...było zwiększeniem liczby etatów z 470 do 651 - potwierdza Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. Wyjaśnia, że wzrost był spowodowany przejęciem pracowników zlikwidowanych jednostek...

 • ZUS poza kontrolą Polaków. Obywatele nie muszą wiedzieć jak pracują urzędnicy

  Obywatele nie muszą wiedzieć, czy i w jaki sposób organ rentowy weryfikuje pracę urzędników. Najpierw stwierdził tak sam ZUS, a teraz rację przyznał mu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

 • Nowe etaty dla urzędników

  Liczba urzędników zajmujących się wykorzystaniem funduszy strukturalnych zwiększy się w 2007 r. o 405 osób. Dodatkowo, wraz z postępem realizacji programów, w kolejnych latach planuje się zatrudnić 480 osób - wynika z planów rządu.

 • Rynek Energii pod lupą urzędników URE

  Urząd URE będą analizować podejrzane transakcje na wartym kilkadziesiąt miliardów złotych hurtowym rynku energii. Prawo wprowadza wysokie kary za próby manipulacji od 10 tys. do 1 mln zł.