• Informacje na temat:

  licznik długu kraju

Artykuły na temat: licznik długu kraju
 • FOR: Jawny dług publiczny przekroczył 1 bilion zł

  Wielkość jawnego długu publicznego na liczniku w centrum Warszawy przekroczyła we wtorek 1 bilion złotych. Licznik zainstalowała fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ekonomisty Leszka Balcerowicza.

 • Zadłużenie Polski wzrosło do ponad 790 mld złotych

  Nasze zadłużenie nadal dynamicznie rośnie, było ono o 10 mld 869,4 mln zł, wyższe w porównaniu z końcem 2014 r. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

  Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

 • Rok z licznikiem długu

  W ciągu roku, który minął od uruchomienia licznika długu, polski dług publiczny wzrósł o 95,8 mld zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca kraju oznacza to wzrost o 2520 zł - poinformowało Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).

 • Rostowski apeluje do Balcerowicza o zdjęcie licznika długu publicznego

  Minister finansów Jacek Rostowski zaapelował w czwartek w liście otwartym do prof. Leszka Balcerowicza o zdjęcie umieszczonego kilka lat temu przez niego w centrum Warszawy licznika długu publicznego. Były prezes NBP odmówił.

 • Nie cofniemy licznika długu

  Najnowsza propozycja Komisji Europejskiej, jeśli zostanie zaakceptowana przez rządy krajów członkowskich i Parlament Europejski, pozwoli Polsce od 2012 r. odliczać od deficytu i długu sektora finansów publicznych część kosztów związanych z reformą emerytalną. Zniknie zatem ryzyko przekroczenia przez państwowy dług publiczny 55 proc. PKB.

 • Minister finansów Jacek Rostowski skrytykował w sobotę plany pomocy finansowej podjęte przez strefę euro dla Grecji, Irlandii i Portugalii, oceniając, że nie wystarczą one do wsparcia wzrostu gospodarczego w tych krajach - podała agencja AFP z Warszawy.