• Informacje na temat:

  likwidacja działalności

Artykuły na temat: likwidacja działalności
 • ...– wszelkie dane ich dotyczące znajdziemy w Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez gminę. Osobę fizyczną poznamy po imieniu i nazwisku w nazwie firmy, spółkę cywilną po literkach s.c. Dane osób prowadzących pozostałe formy działalności gospodarczej (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – sp. z o.o.) znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Zarówno ewidencja...

 • Minister skarbu uchylił decyzję o likwidacji PIW

  Minister skarbu państwa uchylił decyzję o likwidacji Państwowego Instytutu Wydawniczego - podało w poniedziałek MSP. PIW zostanie przekształcony w narodową instytucję kultury; proces ten może się zakończyć do 31 marca 2016 r.

 • ...użytkowane w domach pracowników do potrzeb własnych. Ogólnie w co trzecim z 45 skontrolowanych podmiotów środki ZFRON nielegalnie wydatkowano na prowadzenie bieżącej działalności. Osiem spośród...

 • Rewolucja - III próg podatkowy i likwidacja linowego

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców bardzo krytycznie ocenia pomysł wprowadzenia III progu podatkowego w wysokości 36% od dochodów powyżej 1 mln PLN oraz likwidacji podatku liniowego w działalności gospodarczej i wprowadzenie II progu podatkowego w wysokości 23% pod fałszywą nazwą tzw. "daniny solidarnościowej".

 • Grupa InPost planuje zwolnienia grupowe; pracę może stracić ok. 1257 osób

  ...​W związku z prowadzoną w grupie InPost restrukturyzacją działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych podjęto decyzję o likwidacji części stanowisk pracy. Zwolnienia mogą dotknąć maksymalnie około 1257 osób - podała spółka w komunikacie.

 • Likwidacja szkód jest w całości zwolniona z VAT

  Ubezpieczenia: Podwykonawcy zakładów ubezpieczeniowych mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki orzeczeniu NSA nie mają zaległości w podatku od towarów i usług.

 • Agencje pracy tymczasowej. Wybawca czy zło wcielone?

  Wybawca czy zło wcielone? Po prawie 12 latach funkcjonowania agencji pracy tymczasowej nikt nie domaga się już ich likwidacji. Ale o ucywilizowanie zasad ich działalności apelują wszyscy.

 • Zakończenie działalności gospodarczej spółki kapitałowej wiąże się z przeprowadzeniem czasochłonnego i sformalizowanego procesu likwidacji. Spółkę osobową można zaś rozwiązać z pominięciem tego etapu. Coraz częściej zdarza się więc, że wspólnicy spółki kapitałowej przekształcają ją w osobową, aby zaoszczędzić na czasie.

 • Lewiatan: Nie należy eliminować umów cywilno-prawnych

  ...może w takich miejscach wymusić przejście do szarej strefy. Podobnie może być w przypadku osób, które świadczą drobne usługi, dorabiając sobie tylko do pensji, renty lub emerytury. Likwidacja dualizmu(...) kontrowersyjne jest prowadzenie przez związki działalności gospodarczej. W obecnej sytuacji związki mogą stosować naciski na pracodawców, w celu uzyskania korzyści w ramach prowadzonej działalności gospodarczej...

 • Raport bieżący nr 19/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. PBS FINANSE S.A. w Sanoku ("Spółka”) informuje, że w dniu 30 listopada...