• Informacje na temat:

  likwidacja sądów

Artykuły na temat: likwidacja sądów
 • Olga O. pracowała w przedsiębiorstwie finansowym dziesięć lat. Miała umowę na czas nieokreślony. Niestety pracodawca niedawno ją wezwał i wręczył wypowiedzenie. Jako przyczynę wskazał likwidację stanowiska pracy. Jednak kilka dni później Olga dowiedziała się, że wkrótce na jej miejsce ma być zatrudniona pracownica, która będzie wykonywała takie same obowiązki jak ona. – To ma być likwidacja...

 • Zakończenie działalności gospodarczej spółki kapitałowej wiąże się z przeprowadzeniem czasochłonnego i sformalizowanego procesu likwidacji. Spółkę osobową można zaś rozwiązać z pominięciem tego etapu. Coraz częściej zdarza się więc, że wspólnicy spółki kapitałowej przekształcają ją w osobową, aby zaoszczędzić na czasie.

 • SN: Likwidacja urzędu może prowadzić do zwolnień z pracy

  Jeżeli w administracji pracuje zbyt wielu urzędników, to likwidacja urzędu i przekazanie jego zadań innej jednostce może uzasadniać zwolnienia z pracy - orzekł w czwartkowej uchwale Sąd Najwyższy. Chodziło o zniesione w 2010 r. wojskowe sądy garnizonowe.

 • Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Autorzy Planu Budowy Kapitału boją się, że gdyby dać nam możliwość natychmiastowego przeniesienia pieniędzy z OFE/funduszy inwestycyjnych do innych instytucji, to byśmy z niej skorzystali. To by oznaczało natychmiastowy kres OFE/FI.

 • ...dostają co miesiąc stypendia, a niewielu trafia do sądów. Państwo płaci więc za dobre przygotowanie prawnicze, ale nie może żądać zwrotu nakładów na naukę od tych, którzy szkołę skończyli...

 • Likwidacja użytkowania wieczystego

  Użytkowanie wieczyste jest stosunkiem prawnym zbliżonym do prawa własności, nie stanowi jednak pełnej własności. Użytkownik wieczysty zobowiązany jest uiszczać cyklicznie opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego, a umowa taka w odróżnieniu od prawa własności ma charakter czasowy. Od 1 stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy o likwidacji użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe.

 • W sądach brakuje miejsc dla sędziów grodzkich

  Z końcem tego roku z polskich sądów znikną wszystkie wydziały grodzkie, które rozstrzygały najmniej skomplikowane sprawy, jak zakłócanie ciszy nocnej czy wykroczenia drogowe w przypadku nieprzyjęcia mandatu.

 • Likwidacja szkód jest w całości zwolniona z VAT

  Ubezpieczenia: Podwykonawcy zakładów ubezpieczeniowych mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki orzeczeniu NSA nie mają zaległości w podatku od towarów i usług.

 • Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Fabryki Maszyn Tarnów

  Tarnowski sąd ogłosił we wtorek upadłość likwidacyjną Fabryki Maszyn Tarnów. Z wnioskiem takim wystąpił do sądu niemiecki właściciel firmy, która zatrudnia około 200 pracowników.

 • Raport bieżący nr 8/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd spółki Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam S.A. z siedzibą...