• Informacje na temat:

  likwidacja stanowiska pracy

Artykuły na temat: likwidacja stanowiska pracy
 • ...stanowiska pracy. Jednak kilka dni później Olga dowiedziała się, że wkrótce na jej miejsce ma być zatrudniona pracownica, która będzie wykonywała takie same obowiązki jak ona. – To ma być likwidacja stanowiska?! – wściekła się Olga, gdy o tym usłyszała. – Po prostu na moje miejsce chcą przyjąć kogoś innego! Ja tak tego nie zostawię... Nabuzowana, poszła do radcy prawnego. Opisała mu, co ją spotkało...

 • Wywiad z Patrycją Sass-Staniszewską, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej oraz z Sebastianem Christowem, dyrektorem Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju.

 • Rząd przyjął projekt noweli Karty Nauczyciela dot. likwidacji godzin karcianych

  ..."Likwidacja tzw. godzin karcianych jest jednym z najważniejszych rozwiązań zaproponowanych w zmienianej Karcie Nauczyciela" - czytamy w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu. Przypomniano w nim(...) i brak jasnych sformułowań dotyczących sposobu wykorzystania czasu pracy nauczyciela przez dyrektora szkoły będą generowały konflikty nie mniejsze niż likwidowane godziny karciane. Jeżeli zapowiedzi...

 • Ustawa o kredycie. Firmy pożyczkowe straszą likwidacją tysięcy miejsc pracy

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce - oceniają firmy z branży. 17 stycznia w Ministerstwie Finansów została złożona petycja, podpisana przez 25 tys. osób, o wycofanie przepisów, które grożą załamaniem rynku pośrednictwa finansowego.

 • ...szczególnej ochronie przed zwolnieniem, ułatwienie wypowiedzenia umowy o pracę w przypadku porzucenia pracy – to niektóre propozycje przygotowane przez Konfederację Lewiatan, a zawarte w rekomendacjach na rzecz poprawy funkcjonowania rynku pracy.

 • Pożyczki z Unii pomogą najsłabszym na rynku pracy

  Bezrobotni, choć nie tylko oni, którzy chcieliby założyć własny biznes, mogą skorzystać w sumie z 280 mln zł pożyczek unijnych dostępnych w dziesięciu województwach.

 • ...dotyczących zakładu pracy (np. likwidacja stanowiska, zwolnienia grupowe lub upadłość pracodawcy) może pani otrzymać świadczenie przedemerytalne. Pod warunkiem, że pracowała pani u jednego pracodawcy(...) Pani Agata otrzymała propozycję lepszej pracy. – Mam złożyć wypowiedzenie? – zapytała. – Może pani złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, albo zaproponować rozwiązanie umowy za...

 • Pracownicy huty ArcelorMittalPoland w krakowskiej Nowej Hucie protestowali w czwartek przed bramą główną zakładu. Obawiają się oni zatrzymania jedynego wielkiego pieca, co będzie skutkowało dużymi zwolnieniami pracowników huty oraz firm z nią kooperujących.

 • Kasjerzy sceptycznie nastawieni do automatyzacji. Boją się utraty pracy

  .... Uzasadniony niepokój? Z badania wynika, że 41 proc. kasjerów zdecydowanie obawia się, że tradycyjne stanowiska pracy będą wypierane przez bezobsługowe kasy. A 23 proc. badanych raczej dostrzega takie(...), mniej procesów związanych z płaceniem może być zautomatyzowanych. W tego typu placówkach z reguły jest tylko jedna kasa. Likwidacja ostatniego stanowiska kasjera to na ten moment zbyt duża rewolucja...

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.