• Informacje na temat:

  likwidacja szkół specjalnych

Artykuły na temat: likwidacja szkół specjalnych
 • Nowe zasady zatrudniania nauczycieli: Egzamin państwowy dla osoby rozpoczynającej karierę w szkole

  ...sposób podziału dotacji dla szkół niesamorządowych (prywatnych i tych na prawach publicznych). Właściciele tych placówek nie otrzymywaliby pieniędzy od samorządów na podstawie kosztów bieżących (czyli(...) gimnazjów i wprowadzeniu szkół branżowych - dodaje. OPINIA Trzeba wyeliminować słabych pedagogów - Edmund Wittbrodt były senator PO i były minister edukacji Wprowadzenie egzaminu państwowego po...

 • Koniec techników i zawodówek. Będzie kształcenie praktyczne

  Szkoła branżowa I i II stopnia, obowiązkowe testy psychologiczne przed wyborem ścieżki kariery i Fundusz Rozwoju Edukacji Zawodowej - to nowe pomysły rządu na edukowanie fachowców.

 • Student - absolwent - bezrobotny

  Co trzecia osoba bez pracy w Polsce jest w wieku 25-34 lat. Dotyczy to również dużych miast, np. Warszawy. Mści się masowa likwidacja szkół zawodowych i techników w ostatnich 10 latach. Z lawinowo rosnącą liczbą bezrobotnych absolwentów szkół wyższych i liceów rząd nie wie co zrobić.

 • Rząd idzie na wojnę z operatorami. Nowy instytut zbada promieniowanie

  Resort cyfryzacji idzie na ostre starcie z operatorami telekomunikacyjnymi. Pod wpływem ekologów forsuje przepisy, które utrudnią rozbudowę sieci komórkowych.

 • Nauczyciele stracą prawo do zniżek w komunikacji publicznej

  Senatorowie wystąpią z inicjatywą likwidującą ulgi. Propozycję popiera resort finansów. Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego ucierpią małe gminy, bo pedagodzy nie będą chcieli dojeżdżać do ich szkół.

 • Dudek: Sporo rzeczy PiS się udało, ale niewygodne sprawy są spychane

  - W obozie PiS panuje samozadowolenie i nawet się nie dziwię, gdyż im się sporo rzeczy udało, jeśli chodzi o notowania w sondażach czy stan budżetu. Natomiast niewygodne sprawy są spychane - mówi w wywiadzie politolog i historyk prof. Antoni Dudek.

 • Wprowadzone i zapowiedziane zmiany wywołują negatywne emocje - ZNP

  Według Związku Nauczycielstwa Polskiego, nie są to dobre zmiany, gdyż "subwencja oświatowa nie rośnie adekwatnie do potrzeb, wycofanie sześciolatków ze szkół to krok wstecz, likwidacja gimnazjów może(...), stopniowy powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum oraz likwidacja tzw. godzin karcianych premier Beata Szydło zapowiedziała w listopadzie ub.r. w expose. W komunikacie...

 • Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE

  Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE. Przepisy określą na nowo zasady wsparcia rozwoju energii ze źródeł odnawialnych. Zdaniem rządu to najnowocześniejsza ustawa w Europie, zdaniem opozycji jest "dramatycznie zła".Greenpeace uważa, z Sejm właśnie pogrzebał szanse na rozkwit energetyki odnawialnej.

 • Wynagrodzenia nauczycieli: Jak zreformować system?

  ...sytuacji, że dyrektorzy szkół będą przyznawać je wszystkim uprawnionym, bo uznają, że się starają, a my i tak tego nie zrealizujemy, bo nie będzie pieniędzy. Jednak moim zdaniem przypadki przyznawania(...), likwidacja dodatku na zagospodarowanie i prawa do mieszkań służbowych. Anna Zalewska obcina po plasterku uprawnienia nauczycieli. Marek Olszewski TAK Wszystkie te zmiany są zgodne z naszymi...

 • Zarząd XSystem S.A. informuje, iż w dniu 30 czerwca 2016 Zwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło uchwały w sprawie powołania Członków Rady Nadzorczej na...