• Informacje na temat:

  linia metra w wa

Artykuły na temat: linia metra w wa
 • Amerykański koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie o kolejnych 9000 metrów kw.

  W Sonoco Display and Packaging w Strykowie została otwarta nowa hala produkcyjna o łącznej powierzchni 9000 metrów kw. Decyzja o rozbudowie zakładu zlokalizowanego pod Łodzią została podjęta ze względu na podpisanie kontraktu z jednym z wiodących producentów baterii alkalicznych. Jak mówi dyrekcja Sonoco, to kolejny ważny klient w portfolio firmy, dla którego usługi świadczone są w zakładzie w Strykowie.

 • Władze Krakowa ogłosiły przetarg na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, w którym ma być oceniona zasadność budowy metra w Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.

 • Polscy fachowcy na francuskich placach budów

  Budowa francuskiej autostrady A1 na północ od Paryża, kolejnego odcinka paryskiej linii metra nr 4, terminalu na lotnisku de Gaulle'a czy drążenie tunelu dla autostrady w Alpach - to niektóre francuskie inwestycje, w których uczestniczą polscy budowlańcy.

 • Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie studium wykonalności metra w Krakowie

  9 mln zł 471 tys. zł brutto to najkorzystniejsza oferta złożona w rozstrzygniętym w czwartek przetargu na studium wykonalności metra w Krakowie. Podpisanie umowy z wykonawcą jest planowane w połowie sierpnia, o ile inni uczestnicy postępowania się nie odwołają - poinformował Maciej Grzyb dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

 • Osoby od 65. roku życia, mieszkające w stolicy, mogą jeździć przez cały rok komunikacją miejską za 40 zł. Tyle kosztuje imienny Bilet Seniora. Kupimy go we wszystkich punktach sprzedaży biletów i automatach. Jest on ważny w I i II strefie i uprawnia do korzystania ze wszystkich linii ZTM – autobusowych, tramwajowych, metra i szybkiej kolei miejskiej. Na jego podstawie...

 • Mieszkanie za kredyt - ile metrów kwadratowych kupisz za pensję?

  W ciągu 10 lat siła nabywcza naszych pensji na rynku mieszkaniowym wzrosła aż o 60 proc. Jeszcze w 2007 roku Polak za średnią pensję mógł kupić 0,5 mkw. mieszkania, dziś jest to 0,8 mkw. a na niektórych rynkach jedna pensja wystarczy, by stać się posiadaczem całego metra kwadratowego. Niestety na tym dobre wiadomości się kończą. Złe brzmią tak, że coraz trudniej o kredyt mieszkaniowy.

 • 5 najważniejszych zasad ergonomii w pracy

  Gdy spada nasza wydajność w pracy, często szukamy przyczyn w wypaleniu zawodowym, zwiększającej się presji i obowiązkach, stresie czy innych czynnikach psychologicznych. Tymczasem winowajcą może być źle zorganizowane miejsce pracy, w którym siedzimy przed komputerem w nieprawidłowy sposób i w nieodpowiednich warunkach.

 • Kraków otrzyma ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, w którym ma być oceniona zasadność budowy metra w Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.

 • Polska na tle świata w wojnie o talenty

  ...ustrojowej niecałe 30 lat temu - wskazuje Wicha. - W czasie, gdy w Polsce wybuchło Powstanie Styczniowe, Londyńczycy już od 10 dni mogli jeździć pierwszą linią metra. Na tle Europy Polska plasuje...

 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.