• Informacje na temat:

  linia swapowa

Artykuły na temat: linia swapowa
 • Polska pod ramię z MFW pomoże Ukrainie

  Podobnie jak w październiku, tym razem również - podczas wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych - doszło do spotkania z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dyskusja dotyczyła wsparcia dla Polski, w tym utrzymania elastycznej linii kredytowej, chociaż w mocno ograniczonym stopniu. Wicepremier potwierdził w rozmowie z Interią, że decyzja z 2016 r. pozostaje w sile.

 • Dolar amerykański to tykająca bomba, moment wybuchu coraz bliżej

  Tzw. dylemat Triffina zawdzięcza swoją nazwę belgijsko-amerykańskiemu ekonomiście, Robertowi Triffinowi, i jego krytyce wykorzystywania dolara jako światowego standardu w ramach systemu z Bretton Woods ustanowionego po II wojnie światowej.

 • Opublikowane w Wielki Piątek przez amerykański Departament Pracy dane dotyczące stopy bezrobocia i zmiany zatrudnienia przełożyły się spadki na giełdach. Warto jednak odnotować, że po słabych odczytach (zapraszamy do lektury Raportu Specjalnego: Spadki bezrobocia maskują słabość amerykańskiego rynku pracy) podniosła się dolarowa krzywa swapowa, obniżyła się krzywa rentowności długu (np

 • - NBP jest gotowy udostępnić bankom linie swapowe na parze EUR/PLN, USD/PLN, jeżeli banki zgłoszą taką potrzebę - powiedział prezes NBP, Marek Belka.

 • Eurodolar testuje dolne ograniczenie formacji trójkąta. Kurs EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,25. Zakładamy, że wsparcie to zostanie przebite i notowania podążą w kierunku 1,2420 - 1,1440, gdzie przebiega linia krótkoterminowego trendu wzrostowego. W obszarze tym znajdują się również szczyty z początku sierpnia oraz minimum z ubiegłego tygodnia.

 • Negatywne nastroje nie wpłynęły znacząco na wycenę złotego, porozumienie na linii NBP-SNB odebrane neutralnie.

 • Kurs EUR/USD po zarysowaniu formacji głowy z ramionami i przebiciu krótkoterminowej linii trendu wzrostowego zniżkował wczoraj maksymalnie do poziomu 1,3130. Spadki wartości euro w stosunku do dolara nie trwały jednak długo i notowania szybko zaczęły kierować się na północ wykonując ruch powrotny do wspomnianej linii trendu. Po konsolidacji w trakcie sesji azjatyckiej nad ranem eurodolar kontynuuje zwyżkę, obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3240.

 • Czy rynki świętują z powodu awarii silnika?

  Podobnie jak wielu innych analityków zostałem zaskoczony niespodziewanym uderzeniem zafundowanym wczoraj rynkom finansowym przez Chiny i najważniejsze banki centralne. Teraz jednak czuję się tak, jakbym leciał nad Atlantykiem z Londynu do Nowego Jorku, a kapitan w połowie lotu ogłosił: "Panie i panowie, mówi wasz kapitan - zgubiliśmy trzy z czterech silników, ale nie ma się czym martwić, ponieważ jeden powinien w zupełności wystarczyć, by dolecieć do Nowego Jorku.

 • Inwestorzy spekulacyjni zaatakowali złotego

  Jak zachowa się NBP w obecnych warunkach na rynku walutowym? Niemieccy politycy otwarcie mówią że bankructwo Grecji to potencjalna opcja. Na rynku pojawiają się opinie, że osłabienie PLN to także efekt zabezpieczania operacji wymiany środków związanej ze sprzedażą polskich aktywów przez Vatenfalla.

 • Indeks PMI dla chińskiego przemysłu wzrósł trzeci kolejny miesiąc z rzędu, powrócił ponad graniczny poziom 50 punktów oraz przybrał wartość najwyższą od ponad roku. Najsilniej powiązaną z koniunkturą w przemyśle Chin walutą jest dolar australijski.