• Informacje na temat:

  linie lotnicze na swiecie

Artykuły na temat: linie lotnicze na swiecie
 • Cathay Pacific zatrudni w Krakowie 100 pracowników

  ...100 pracowników zatrudnią linie lotnicze Cathay Pacific Airways z Hongkongu w Globalnym Centrum Kontaktu, które zostanie uruchomione z początkiem kwietnia w Krakowie. Biuro będzie obsługiwać klientów z całego świata, w tym głównie z Europy i Afryki.

 • Ryanair ma odwołać dwa tysiące lotów - w tym te z Polski

  Wielkie kłopoty Ryanaira. Przewoźnik w Polsce obsługuje jedną trzecią rynku. Do końca października linie lotnicze mają odwołać dwa tysiące lotów na całym świecie. Dotyczy to m.in. połączeń z Modlina i Krakowa.

 • ...z podpisaną z tobą umową. Organizator odpowiada za wszystkich podwykonawców, którzy uczestniczą w realizacji umowy, hotele, linie lotnicze itp. Gdybyś była niezadowolona np. ze standardu hotelu czy(...) lecisz samolotem, za bezpieczeństwo twojego bagażu odpowiadają bezpośrednio linie lotnicze. ➜ Kwota odszkodowania Jeśli bagaż ulegnie uszkodzeniu lub zaginie w podróży samolotem z kraju UE do...

 • Przedstawiciel Airbusa: Bez nowych zamówień wstrzymamy produkcję A380

  - Airbus będzie musiał wstrzymać produkcję największego w świecie samolotu pasażerskiego A380, jeśli linie lotnicze Emirates nie złożą na niego dalszych zamówień - oświadczył w poniedziałek John Leahy, odpowiedzialny w zarządzie koncernu za sprawy handlowe.

 • Znienawidzony liberalizm da 80 000 miejsc pracy

  ...i Europie. Zgodnie z nowym porozumieniem, linie lotnicze z Unii Europejskiej będą teraz mogły podpisywać kontrakty z rządem amerykańskim (wcześniej zastrzeżone dla spółek ze Stanów). Komisja Europejska(...) samolotem ubiegłego lata były jeszcze tańsze niż rok wczesniej. Linie, chcąc stracić jak najmniej pasażerów i nie latać pustymi samolotami, obniżały ceny na potęgę. Bing Travel podaje, że ceny podróży...

 • Polacy latają coraz częściej. Liczba pasażerów może wzrosnąć do 60 mln

  Polskie lotniska obsłużyły w ubiegłym roku ponad 30 mln pasażerów, a według prognoz ta liczba podwoi się do 2030 roku. Rośnie również ruch lotniczy z i do Polski oraz w ogóle w polskiej przestrzeni powietrznej. Rodzimy rynek lotniczy jest jednym z najszybciej rosnących na tle pozostałych państw Unii. To wyzwanie zarówno dla linii lotniczych, jak i dla całego sektora. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w ciągu kolejnych kilku lat zamierza przeznaczyć miliard złotych na inwestycje, aby sprostać...

 • 10,5 tys. nowych miejsc pracy w sektorze IT i usług dla biznesu w Krakowie

  ..., ciekawym i wyrazistym przykładem nowych trendów na dojrzałym rynku są hongkońskie linie lotnicze Cathay Pacific, od lat plasujące się w pierwszej trójce najlepszych przewoźników na świecie. - Firma ta w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyła globalne centrum kontaktu w Krakowie, w którym już teraz pracuje kilkadziesiąt osób. Ponieważ linie jeszcze w ogóle nie mają wschodnio-europejskich miast...

 • Lotnisko BER: "Najlepiej byłoby je zburzyć"

  Port lotniczy Berlin-Brandenburg (BER) stał się symbolem niezdolności Niemiec do realizacji prestiżowej inwestycji. Teraz ważny menedżer Lufthansy powiedział, że najlepiej byłoby je zburzyć.

 • Ryanair ogłosił bardzo dobre wyniki za 2015 rok

  Ryanair ogłosił 17-procentowy (rok do roku) wzrost ilości pasażerów na pokładach swoich samolotów. Miał ich w 2015 r. aż 101,4 mln. Irlandzka tania linia jest największym międzynarodowym przewoźnikiem na świecie.

 • Air France-KLM po raz pierwszy w historii planuje zwolnienia pracowników

  Przewoźnik lotniczy Air France-KLM, po raz pierwszy w historii planuje zwolnienia pracowników. Prace może stracić nawet kilka tysięcy osób.