• Informacje na temat:

  list polecony priorytetowy

Artykuły na temat: list polecony priorytetowy
 • Od marca 2016 płacimy więcej na poczcie. Zwykły list ważący do 350 g, kosztuje 2 zł, priorytetowy – 2,50 zł (było 1,75 zł i 2,35 zł). Zagraniczne o wadze...

 • KE: rozbudowa gazociągów w Europie to sprawa priorytetowa

  Komisja Europejska uznała budowę gazociągów za priorytetowe dla Unii Europejskiej, w szczególności te, które mogą być europejskim przedłużeniem planowanego przez Rosję Turkish Streamu.

 • 1 marca zmienia się cennik usług powszechnych w zakresie niektórych przesyłek listowych i paczek pocztowych. W przypadku paczek to pierwsza zmiana od siedmiu lat. O 14 groszy podrożeją nierejestrowane listy krajowe, o 39 groszy w obrocie zagranicznym. Podrożeją też niektóre paczki.

 • Efektem sporządzenia korekty rozliczenia może być konieczność uregulowania zaległości podatkowej. Odsetki za zwłokę od niej wylicza się według stawki podstawowej, obniżonej albo podwyższonej. Obniżone obciążenia odsetkowe stanowią premię za szybką wpłatę długu ujawnionego w wyniku sporządzenia przez podatnika autokorekty rozliczenia, podwyższone - mają zniechęcać do zaniżania akcyzy i VAT.

 • Drogi znaczek dla samorządów. Poczta Polska radykalnie podniosła ceny

  Miasta donoszą, że Poczta Polska radykalnie podniosła im ceny za swoje usługi. Stawki skoczyły nawet o 87 proc. To efekt braku konkurencji na rynku.

 • Poczta Polska wprowadza ostatnie zmiany na miesiąc przed uwolnieniem rynku pocztowego

  Przesyłki Poczty Polskiej będą szybciej trafiać do adresatów. Firma dostała blisko 900 tys. dolarów, czyli 3 mln zł od Światowego Związku Pocztowego, na rozbudowę systemu poprawiającego monitorowanie terminowości dostarczania listów i paczek. Pocztowcy pracują również nad nowymi usługami, w tym internetowymi, co ma poprawić jakość obsługi i przyciągnąć nowych klientów. Wszystko po to, by móc

 • Niespodzianka - drożej na poczcie

  Od 1 stycznia 2007 r. Poczta Polska podnosi średnio o ok. 4 proc. ceny niektórych swoich usług - poinformowała Poczta w komunikacie przesłanym w piątek.

 • Poczta Polska zapowiada nowe ceny usług, znaczki i placówki

  Od początku roku Poczta Polska nie będzie miała już monopolu na listy do 50 gramów. Na rynkowe zmiany spółka odpowiada nową strategią, która zakłada nowe ceny usług, znaczki, placówki i rosnące przychody z usług bankowych i ubezpieczeniowych.

 • Jak szybko i tanio przelewać pieniądze za granicę?

  Pomimo, że Polska stała się członkiem Unii Europejskiej wciąż nie doczekaliśmy się jeszcze sytuacji, w której transfery pieniężne do krajów UE kosztują tyle samo co transfery krajowe. Zapewne minie jeszcze kilka lat, zanim tego rodzaju rozwiązanie zostanie wdrożone.

 • Grupa Integer.pl - czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy oraz właściciel światowej sieci Paczkomatów InPost - odnotowała w I kwartale 2013 roku 83 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 9,6% w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku. Zysk netto wyniósł 5,68 mln zł .Skonsolidowany zysk na jedną akcję Integer.pl ukształtował się w na poziomie 1,29 zł.