• Informacje na temat:

  list priorytetowy

Artykuły na temat: list priorytetowy
 • Od marca 2016 płacimy więcej na poczcie. Zwykły list ważący do 350 g, kosztuje 2 zł, priorytetowy – 2,50 zł (było 1,75 zł i 2,35 zł). Zagraniczne o wadze...

 • List otwarty prezesa firmy Lidl Polska do premiera Mateusza Morawieckiego

  Poniżej list otwarty Maksymiliana Branieckiego, prezesa firmy Lidl Polska, do premiera Mateusza Morawieckiego.

 • Na swojej stronie internetowej Poczta Polska zapewnia, że: „List zwykły dotrze do adresata w deklarowanym terminie.

 • KE: rozbudowa gazociągów w Europie to sprawa priorytetowa

  Komisja Europejska uznała budowę gazociągów za priorytetowe dla Unii Europejskiej, w szczególności te, które mogą być europejskim przedłużeniem planowanego przez Rosję Turkish Streamu.

 • Deregulacyjne wielkie nic

  Mija rok od ogłoszenia pierwszej listy deregulowanych zawodów, z których część miała być otwarta jeszcze w 2012 r. Prace nad ustawą, zapowiadaną jako wyjęcie pierwszej cegły z muru, przypominają bicie w niego głową.

 • 1 marca zmienia się cennik usług powszechnych w zakresie niektórych przesyłek listowych i paczek pocztowych. W przypadku paczek to pierwsza zmiana od siedmiu lat. O 14 groszy podrożeją nierejestrowane listy krajowe, o 39 groszy w obrocie zagranicznym. Podrożeją też niektóre paczki.

 • Lidl znów podnosi pensje. Od marca podwyżki o 9 proc.

  ...stycznia br.: List otwarty prezesa firmy Lidl Polska do premiera Mateusza Morawieckiego Poniżej list otwarty Maksymiliana Branieckiego, prezesa firmy Lidl Polska, do premiera Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej  Mateusz Morawiecki LIST OTWARTY Szanowny Panie Premierze, Chciałbym odnieść się do informacji podanych 12 stycznia br. Przede wszystkim dziękuję, że...

 • Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

  - Roczne wydatki ponoszone przez gospodarstwo domowe na listy to 70,87 zł. Po zmianach będzie o 9 zł więcej. W ciągu dwóch lat cena listu wzrosła w 18 krajach, tylko w 10 stawki się nie zmieniły - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszy.

 • .... W kwietniu holenderski minister spraw społecznych i zatrudnienia Henk Kamp przekazał do holenderskiego parlamentu list zawierający omówienie rządowych propozycji związanych z migracją zarobkową z krajów(...) o swobodzie migracji, mogą zapewnić, "by ich systemy zabezpieczenia społecznego nie były przeciążone". O sprawdzenie holenderskich propozycji zwróciła się listownie do Reding minister pracy Jolanta Fedak...

 • Leki biopodobne mogą zrewolucjonizować służbę zdrowia. Mogą przynieść setki milionów złotych oszczędności w budżecie

  W Polsce dostęp do leczenia biologicznego - jednej na najnowocześniejszych terapii - ma niewielu pacjentów. Takie leki są opracowywane latami i bardzo kosztowne, przez co rzadko trafiają na listy refundacyjne.