• Informacje na temat:

  lista 500 najbogatszych polakow

Artykuły na temat: lista 500 najbogatszych polakow
 • Spieszmy się jechać na urlop. Nadchodzi kres płatnego wypoczynku?

  Najpierw przywilej najbogatszych, później obowiązek mas. Dziś płatnego urlopu znowu może zabraknąć.

 • "Danina solidarnościowa" - to kolejny wzrost podatków?

  Proponowana tzw. "danina solidarnościowa" jest kolejną podwyżką podatków wprowadzoną przez rząd PiS. Z opublikowanych wyliczeń resortu finansów wynika, że 4-proc. podatek od dochodów powyżej 1 mln zł rocznie zapłaci ok. 25 tys. osób, a kolejne 650 mln zł zostanie potrącone od wpływów na Fundusz Pracy który płaci od pensji przeszło 12 mln Polaków.

 • Rynek pracy w Niemczech i Austrii - co trzeba wiedzieć

  ...pracy w Niemczech można znaleźć w najbogatszych zachodnich i południowych landach. Niemieccy pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników z wyższym wykształceniem technicznym. Według szacunków, za(...): 1. Skorzystanie z pomocy publicznego pośrednictwa pracy Arbeitsmarktservice (ams.at). 2. Zgłoszenie się do prywatnej agencji pośrednictwa pracy, lista agencji zamieszczona jest na stronie AMS (http://www.ams.at...

 • Marek Belka ubiega się o kolejną wysoką funkcję, tym razem popiera go PiS

  Rząd oficjalnie zgłosił kandydaturę prezesa NBP Marka Belki na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Miałby szanse zostać wybrany w maju tego roku, jeszcze przed zakończeniem upływającej w czerwcu kadencji na fotelu prezesa NBP. Jeśli Belka zostałby szefem EBOiR, byłby pierwszym Polakiem na tym stanowisku, dodałby też kolejne wysokie stanowisko do swojej bogatej kolekcji.

 • Bomba z opóźnionym zapłonem

  Fala uderzeniowa Panama Papers obiegła cały świat. Kolejna przyjdzie już niebawem, na początku maja. Czy tym razem pojawi się więcej polskich nazwisk? Powinno się pojawić, bo szwajcarski private banking i parkowanie pieniędzy w rajach podatkowych były w Polsce modne od dawna. Według ostatnich doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" rodzimi przedsiębiorcy swoje firmy rejestrują ostatnio najczęściej w Libanie, gdzie proces ten nie jest kosztowny, a podatki niskie.

 • 40 mln zł to mniej niż jedna trzecia majątku ostatniego na liście 100 najbogatszych Polaków wg Forbesa. Ale taka kwota nie jednemu może zawrócić w głowie, szczególnie, jeśli w portfelu pojawi się niespodziewanie. Przy jej zagospodarowywaniu trzeba przede wszystkim zachować rozsądek.

 • Przywrócenie eksportu polskich towarów do Rosji, walka o udział w projekcie budowy rurociągu Bernau-Szczecin i gotowość do wzięcia udziału w prywatyzacji PGNiG - to nowe cele Aleksandra Gudzowatego, właściciela Bartimpexu. Jednego z najbogatszych Polaków martwi los EuRoPol Gazu, spółki zarządzającej jamalskim gazociągiem.

 • Jak skutecznie negocjować?

  W negocjacjach najważniejsze jest rozpracowanie partnera. Polacy nie są uważani za dobrych negocjatorów. Mają zbyt niską samoocenę.

 • Prezydencie Komorowski - nie podpisuj tej ustawy!

  Poniżej list otwarty Krzysztofa Oppenheima, analityka rynku nieruchomości, do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W liście autor apeluje o niepodpisywanie tzw. ustawy MdM i udowadnia dlaczego wejście w życie tego aktu prawnego byłoby błędem. List otwarty trafił wczoraj do Kancelarii Prezydenta.

 • Kulczyk Holding największym prywatnym płatnikiem podatku dochodowego

  Gdyby pieniądze przekazywane fiskusowi pozostawić w rękach 40 milionów Polaków, byłyby dwa razy więcej warte - uważa dr Jan Kulczyk, przewodniczący rady nadzorczej Kulczyk Holding, który jest największym płatnikiem podatków w Polsce wśród podmiotów prywatnych. - To przejaw patriotyzmu gospodarczego - podkreśla minister finansów i zapewnia, że administracja będzie wspierać takie postawy.