• Informacje na temat:

  lista europosłów z polski

Artykuły na temat: lista europosłów z polski
 • Delegowanie pracowników: Firmy za minimalną, a nie średnią płacą

  ...niekorzystnych dla naszych firm regulacji. Miliardowe straty Projekt zaproponowany przez KE zakłada m.in. wprowadzenie "równej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu". Oznacza to, że polski pracownik(...) w polskich pracowników, firmy i gospodarkę - uważa Stefan Schwarz, prezes Inicjatywy Mobilności Pracy (IMP). Jego zdaniem delegowanie z Polski do innych krajów UE stanie się mniej opłacalne, polskie firmy...

 • Umowa o wolnym handlu UE - USA: Wielka szansa, ale też zagrożenie dla Polski

  Umowa o wolnym handlu, która negocjowana jest pomiędzy UE i USA to dla Polski szansa, ale też zagrożenie. Niższe ceny energii w USA mogą uderzyć w polski przemysł chemiczny i energochłonny - uważają polscy europosłowie.

 • Au revoir, Bruxelles. I euro na osłodę

  ...taksówki. Wyborcy uznali, że na fotelach europosłów potrzebna jest zmiana. Dlatego m.in. Joanna Senyszyn (SLD), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Jacek Kurski (startował z list SP), Wojciech Olejniczak...

 • Koszmar klientów aptek: Unia podniesie ceny leków w Polsce. Mają być identyczne w całej Europie

  Koszmar klientów aptek: droższe medykamenty. O ile? Nawet o kilkaset procent. Medykamenty w identycznej cenie w całej Europie? Tego chcą europarlamentarzyści. Dla polskich firm farmaceutycznych, które coraz częściej żyją z eksportu, taka regulacja oznaczałaby jednak ogromne problemy.

 • PE przyjął nowe przepisy wzmacniające ochronę pracowników delegowanych

  ...strony zapewnia ochronę prawną pracowników, a z drugiej strony daje możliwość korzystania polskim przedsiębiorcom ze wspólnego rynku Unii Europejskiej - powiedziała sprawozdawczyni PE Danuta Jazłowiecka (PO). "Przyjęte prawo nt. delegowania pracowników nie jest idealne, ale dzięki socjaldemokratom i tak jest lepsze od tego, co popierał polski rząd" - napisał z kolei na Twitterze europoseł...

 • Czarne chmury nad projektem dyrektywy UE wymierzonej w Nord Stream 2

  Austria, która 1 lipca objęła przewodnictwo w Radzie UE, zapewne nie będzie spieszyć się z pracami nad unijną dyrektywą gazową, która wymierzona jest w Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom unijny dyplomata. - To zła wiadomość dla Polski - wskazał inny.

 • ...wielu zniżek przez cały rok od daty wysyłki. Z Kartą zyskamy rabaty m.in. na noclegi, w restauracjach, muzeach – aktualna lista na: krajtroter.pl. Pieniądze z ROR Jeśli zamierzamy...

 • Uwaga na oszustwa metodą na mandat z Niemiec

  Firmy transportowe stały się celem złodziei. Wysyłają oni fałszywe wezwania do zapłaty za rzekome wykroczenia zarejestrowane przez europejskie fotoradary.

 • Unia nie zakaże robienia zdjęć na tle słynnych obiektów

  Głupi pomysł, z którego trzeba się wycofać rakiem... Unia Europejska nie zamierza już zakazywać ludziom fotografowania znanych obiektów. Większość posłów do Parlamentu Europejskiego chce skasowania zapisu o ograniczeniu tzw. wolności panoramy. Raport, nad którym parlament ma głosować w przyszłym tygodniu, nie będzie wiążący.

 • Premier Mateusz Morawiecki o gazociągu Baltic Pipe

  Premier Mateusz Morawiecki podsumował swoją wizytę w Brukseli. Z unijnymi urzędnikami rozmawiał między o unijnym budżecie, rolnictwie oraz podpisanej umowie na dofinansowanie z unijnego budżetu budowy gazociągu Baltic Pipe.