• Informacje na temat:

  lista lekow refundowanych 2014

Artykuły na temat: lista lekow refundowanych 2014
 • Z końcem ubiegłego roku Ministerstwo Zdrowia opracowało nowy wykaz leków refundowanych, czyli z obniżoną odpłatnością. Lista obowiązuje od 1 stycznia. Oto najważniejsze nowości(...) zapłacić nadwyżkę. Ceny leków refundowanych są w załączniku do obwieszczenia ministra zdrowia na 2014 rok. Uwaga! Do zakupu leków jedynie za ryczałt mają prawo ubezpieczeni chorujący m.in. na choroby...

 • Kontrowersyjne leki 75+

  Ustawa nt. darmowych leków dla seniorów 75+ jest tylko PR-owym zagraniem rządu. Lista jej wad jest długa i mocno przerasta zalety. Przyjrzyjmy się temu bliżej...

 • Resort zdrowia zamyka infolinię o tańszych zamiennikach leków

  Infolinia dotycząca tańszych odpowiedników leków refundowanych przestała funkcjonować - poinformowało dziś ministerstwo zdrowia. Powodem tej decyzji miało być małe zainteresowanie pacjentów.

 • Gorąco wokół leków dla seniorów

  Sejmowe komisje - zdrowia i polityki senioralnej - pozytywnie zaopiniowały 16 marca projekt ustawy dającej osobom po 75. roku życia prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na tzw. liście "S". Dwa dni później ustawę przyjął Sejm.

 • Jednym z najważniejszych zadań stojących przed kreatorami polityki lekowej jest to, by zmienić sposób patrzenia na wydatki na leki - mówił Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma podczas XI Forum Rynku Zdrowia.

 • MZ dwa zabezpieczenia przed fałszowaniem

  Nowe dwa zabezpieczenia opakowań lekarstw mają poprawić przeciwdziałanie ich fałszowaniu. Są to niepowtarzalny identyfikator (Unique Identifier - UI) oraz zabezpieczenie przed otwarciem (Anti-Tampering Device - ATD).

 • Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o refundacji leków, która wprowadza urzędowe ceny i marże na leki finansowane ze środków publicznych - poinformowano w czwartek na oficjalnej stronie internetowej prezydenta.

 • Ustawa refundacyjna, która weszła w życie od 1 stycznia 2012 r. wpłynie negatywnie na dynamikę wzrostu zarówno leków innowacyjnych jak i generycznych w Polsce, wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR pt. "Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2014".

 • Wprowadzony wraz z nową ustawą refundacyjną zakaz reklamy aptek wpływa na spadek ich sprzedaży i wyników finansowych, tracą również dystrybutorzy leków i sami pacjenci; potrzebna jest pilna zmiana zapisów w ustawie refundacyjnej - eksperci rynku farmaceutycznego i PKPP Lewiatan.

 • Ministerstwo chce wymusić kilkudziesięcioprocentowe redukcje cen!

  Ministerstwo Zdrowia znów próbuje wymusić na producentach potężne obniżki cen leków - pisze "Puls Biznesu".