• Informacje na temat:

  lista najbogatszych polaków marek l

Artykuły na temat: lista najbogatszych polaków marek l
 • Wprowadzona we Francji w 2012 roku 75 proc. stawka podatku dla najbogatszych obywateli stała się przyczyną wyjazdu z kraju kilku milionerów. Szeroko komentowana w mediach była emigracja Gerarda Depardieu, który po wprowadzeniu podatku został Rosjaninem. Francuski rząd szybko wycofał się z tego rozwiązania i do końca 2014 roku zniósł podatek. Jak duże majątki posiadają najbogatsi Francuzi, którzy...

 • Marek Belka ubiega się o kolejną wysoką funkcję, tym razem popiera go PiS

  Rząd oficjalnie zgłosił kandydaturę prezesa NBP Marka Belki na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Miałby szanse zostać wybrany w maju tego roku, jeszcze przed zakończeniem upływającej w czerwcu kadencji na fotelu prezesa NBP. Jeśli Belka zostałby szefem EBOiR, byłby pierwszym Polakiem na tym stanowisku, dodałby też kolejne wysokie stanowisko do swojej bogatej kolekcji.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Jan Kulczyk nie żyje. Kto zostanie jego następcą?

  29 lipca br. zmarł Jan Kulczyk. Przedsiębiorca, najbogatszy Polak, którego majątek wyceniany jest na przeszło 15 miliardów złotych. Czy "imperium Kulczyka" przetrwa? Kto będzie zarządzać wielomiliardowym, międzynarodowym holdingiem po śmierci jego twórcy?

 • Bomba z opóźnionym zapłonem

  Fala uderzeniowa Panama Papers obiegła cały świat. Kolejna przyjdzie już niebawem, na początku maja. Czy tym razem pojawi się więcej polskich nazwisk? Powinno się pojawić, bo szwajcarski private banking i parkowanie pieniędzy w rajach podatkowych były w Polsce modne od dawna. Według ostatnich doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" rodzimi przedsiębiorcy swoje firmy rejestrują ostatnio najczęściej w Libanie, gdzie proces ten nie jest kosztowny, a podatki niskie.

 • Polska jest coraz bardziej zacofana. Dla technologii blockchain, powoli stajemy się czarną dziurą

  Zamiast stawiać na elektryczne samochody, rząd powinien poważnie zainteresować się blockchainem, bo to przyniesie nam większe korzyści. Tak uważa prof. Krzysztof Piech. Jak dodaje, ten rynek jest w początkowej fazie rozwoju. Wkrótce zdominują go najlepsze firmy zagraniczne, finansowane w dziesiątkach milionów dolarów.

 • Nie tylko luka w VAT. Oto poczet dziur polskich

  Polska to kraj luk. I nie chodzi o ubytki w nawierzchniach dróg, od których zaczęliśmy się już odzwyczajać, lecz o całe obszary życia gospodarczego i społecznego, gdzie minusów jest więcej niż plusów. Zdaniem ekspertów, zagrażają one rozwojowi kraju.

 • 100 najbogatszych!

  Jak wynika z listy najbogatszych tygodnika ,,Wprost", nasi rodacy mnożyli swoje majątki w 2003 r. cztery razy szybciej niż w 2002 r. W tym samym czasie wzrost PKB Polski wyniósł 1,4 proc. w 2002 i 3,7 proc. w 2003 r.

 • Fundacja prezydentowej ujawniła listę darczyńców

  Co łączy Holding najbogatszego Polaka Jana Kulczyka, fabrykę lin i drutów oraz sołectwo wsi Jeziorki? To darczyńcy fundacji Porozumienie bez Barier, prowadzonej przez żonę prezydenta, Jolantę Kwaśniewską.

 • Kim jest nr 8

  Twórca grupy Prokom, to jeden z najbogatszych Polaków, nr 8 na liście miesięcznika "Forbes".Jego majątek jest wyceniany na ok 2,9 mld zł.