• Informacje na temat:

  lista ofiar

Artykuły na temat: lista ofiar
 • Pomoc, o którą Pani pyta, to tzw. kompensata – pieniądze z budżetu państwa przysługujące ofiarom przestępstwa, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie jakiegoś narządu lub(...) też już przewidziany udział sprawcy, dzięki czemu postępowanie będzie sprawniejsze. Sąd może przyznać poszkodowanemu maksymalnie 25 tys. zł (60 tys. zł dostanie rodzina, jeśli ofiara zmarła). Ten sam...

 • Witold Modzelewski: Uszczelnienie VAT-u nie może następować kosztem ofiar oszustw podatkowych

  Wszyscy oczekują szybkich efektów zwiększenia "ściągalności" podatków. Miarą sukcesu rządzących ma być przyrost kwot, które urzędy skarbowe fizycznie wyegzekwowały od dłużników podatkowych.

 • ...- psychiatry - onkologa - wenerologa - dentysty. Do żadnego specjalisty skierowania nie potrzebują: - inwalidzi wojenni i wojskowi - osoby represjonowane i kombatanci - cywilne niewidome ofiary(...) poprawę. To uprawnia do przyspieszenia leczenia. Obowiązkowa lista Prowadzenie listy osób oczekujących w kolejce medycznej jest obowiązkiem nałożonym na każdą placówkę służby zdrowia. Wykazy te...

 • UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

  Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy usługi. Ich ofiarą najczęściej padają osoby starsze.

 • Ponad milion rodzin złożyło już wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Zobacz, jak nie paść ofiarą oszustów.

 • Polskie firmy tracą miliony. Przestępczość gospodarcza dotyka praktycznie co trzeciej firmy

  Co trzecia firma w Polsce pada ofiarą nadużyć - wynika z raportu "Ciemna strona mocy, czyli kto i jak oszukuje polskie firmy", przygotowanego przez PwC. Badanie w Polsce jest prowadzone od 2003 roku, cyklicznie co dwa lat. Tegoroczna, siódma już odsłona przynosi wiele zmian w zakresie skali przestępczości gospodarczej w Polsce.

 • Informatycy potrzebni od zaraz!

  Ponad 50 tys. informatyków brakuje na polskim rynku pracy. W samej Łodzi 2 tysięcy osób, które mogłyby pracować jako programista, tester oprogramowania czy specjalista ds. rozwoju oprogramowania i systemów informatycznych. Te zawody zostały wpisane na listę profesji deficytowych w województwie łódzkim.

 • Miało być tak: elitarna inwestycja i krociowe zyski. Zamiast tego pozostał wstyd, niedowierzanie i pusty portfel. Piramidy finansowe pojawiają się i znikają z mniejszym bądź większym hukiem, pozostawiając za sobą ludzi na finansowych zgliszczach. Piramidy cały czas ewoluują i nabierają kolejne rzesze klientów. Sprawdź jak je zdemaskować i nie paść ofiarą (nomen omen) piramidalnego oszustwa.

 • B. Raczkowski: W Polsce nawet 90 proc. roszczeń mobbingowych jest nieuzasadnionych

  ..., czy ktoś był mobbingowany, czy nie. Wszystkie te sprawy są więc przegrywane, bo nie ma mobbingu. I to najczęstszy przypadek. Oczywiście, mobbing się zdarza i to często. Jednak jego rzeczywiste ofiary(...) siebie jako ofiarę. Ustawowa definicja mobbingu jest zawiła. Czy to nie wpływa na liczbę przegranych spraw przez pracowników? - Tak. Definicja mobbingu jest bardzo skomplikowana i źle napisana...

 • Ataki na użytkowników aplikacji bankowych dla Androida

  Eksperci wykryli jednego z najniebezpieczniejszych w historii trojanów bankowych dla systemu Android. Szkodnik o nazwie Acecard potrafi atakować użytkowników niemal 50 różnych aplikacji finansowych i serwisów online, a ponadto jest w stanie obchodzić mechanizmy bezpieczeństwa sklepu Google Play. Ofiary trojana zostały zidentyfikowane w wielu krajach, łącznie z Polską.