• Informacje na temat:

  lista zawodów szkodliwych

Artykuły na temat: lista zawodów szkodliwych
 • Wcześniejsze emerytury dla tajnych zawodów?

  Wicepremier Przemysław Gosiewski zapewnił w piątek, że nie ma jeszcze ustalonej listy zawodów, uprawniających do przechodzenia na emerytury pomostowe.

 • Następne 25 lat Polski: Jakie reformy musimy przeprowadzić, by dogonić Zachód?

  Po imponującym wzroście gospodarczym w minionym ćwierćwieczu, kolejne 25 lat nie zapowiada się już tak dobrze. Jeżeli Polska nie zreformuje rynku pracy, systemu podatkowego i finansów publicznych, będzie rozwijać się znacznie wolniej, niż w latach 1989-2014 uważa prof. Balcerowicz.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  Górnicy, nauczyciele, kolejarze, policjanci, żołnierze – lista zawodów uprzywilejowanych w Polsce jest długa. Ustawodawca zapewnił im szereg dodatkowych praw – od wcześniejszych emerytur, poprzez dodatkowe pensje, krótszy wymiar pracy czy dodatkowe urlopy.

 • Wcześniejsze emerytury dla tajnych zawodów?

  Wicepremier Przemysław Gosiewski zapewnił w piątek, że nie ma jeszcze ustalonej listy zawodów, uprawniających do przechodzenia na emerytury pomostowe.

 • Sprawdź, czy spełniasz kryteria, by skrócić pracę zawodową. Do grup uprzywilejowanych należą wykonawcy zawodów uznawanych za najcięższe.

 • Planowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości deregulacja zawodów może zwiększyć w nich zatrudnienie o 15-20 proc., co przełoży się na powstanie od 50 do 100 tys. nowych miejsc pracy - wynika z prezentacji przygotowanej przez resort sprawiedliwości. Docelowo MS chce uwolnić około 230 zawodów z listy 380, które są obecnie regulowane.

 • Dłuższy macierzyński i emerytura małżeńska

  ...najpóźniej w II kwartale 2008 r. i wierzę, że zostanie uchwalona w III kwartale. Punktem wyjścia będzie lista zawodów przygotowana przez ekspertów medycyny pracy. Myślę, że kompromis da się osiągnąć(...) pracujących w tzw. szkodliwych warunkach. Przy projektowaniu konkretnych rozwiązań rząd wróci do dialogu społecznego. Chcemy w ramach Komisji Trójstronnej wypracować wspólną koncepcję i przesłać...

 • 900 tys. osób bez przywilejów emerytalnych

  Tylko 51 proc. zawodów dostanie prawo do emerytur pomostowych. W tej grupie nie ma nauczycieli - donosi poniedziałkowa "Gazeta Prawna". Rząd prześle w tym tygodniu do konsultacji projekt ustawy dotyczący tej kwestii.

 • Wypalasz się zawodowo? Poszukaj sobie nowej profesji!

  ..., warto zapoznać się z wykazem zawodów zarejestrowanych w Polsce. Zwłaszcza jeżeli dotychczasowe stanowisko pracy powoduje znużenie lub wybór kierunku rozwoju przyszłej kariery zawodowej ma wiązać się z oryginalnym zajęciem. Niektóre z zarejestrowanych zawodów są tak niepospolite, że aż nieznane, być może właśnie dlatego mogą stanowić źródło satysfakcji zawodowej. Klasyfikacja zawodów i specjalności...

 • Deregulacja w zawodzie doradcy podatkowego. Porad będzie mógł udzielać każdy

  Rząd chce, by każdy mógł udzielać porad i opinii z prawa podatkowego, prowadzić księgi podatkowe oraz wypełniać zeznania i deklaracje podatkowe w imieniu podatnika. Reprezentowanie podatnika przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi byłoby natomiast zastrzeżone tylko dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.