• Informacje na temat:

  lokata bankowa

Artykuły na temat: lokata bankowa
 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • Wielka ucieczka od lokat

  W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Polacy wycofali z terminowych lokat bankowych rekordową kwotę 20 mld zł. Zniechęcenie malejącymi odsetkami oraz obawa przed inflacją skłania do poszukiwania lepszych możliwości. Jedną z najbardziej popularnych jest kupno nieruchomości.

 • Obligacje skarbowe to rodzaj pożyczki, jaką państwo zaciąga u osób prywatnych i firm, które kupują ten rodzaj papierów wartościowych. To najbardziej bezpieczna lokata oszczędności. Skarb Państwa całym swoim majątkiem gwarantuje, że w określonym terminie otrzymamy odsetki i obligacje zostaną wykupione – czyli odzyskamy pieniądze, jakie na nie wydaliśmy.

 • Przyszedł czas strat na lokatach

  Gwałtowny powrót inflacji to zła informacja dla posiadaczy lokat. Oznacza bowiem, że bankowe odsetki nie są już w stanie uchronić kapitału przed utratą wartości. Nikłym pocieszeniem jest fakt, że zły czas dla deponentów trwa przeważnie nie dłużej niż dwa lata - wynika z danych zebranych przez Open Finance.

 • Czy to prawda, że można złożyć w banku – na wypadek śmierci – dyspozycję wypłaty wybranej osobie dowolnej kwoty z rachunku? Czy dotyczy to tylko lokat? Czy taka wypłata wchodzi w skład spadku? Adam z Kielc

 • Pada ostatni bastion korzystnych lokat w bankach. Już tylko pojedyncze dają zysk, który pomaga uchronić nasze oszczędności przed inflacją - twierdzą eksperci, po przeanalizowaniu najnowszej oferty bankowych lokat.

 • ..., zgromadzonych przez nas na lokatach, rachunkach czy kontach oszczędnościowych (także w walutach obcych) do kwoty 100 tys. euro, czyli ok. 419 tys. zł. Gwarancja ta obejmuje także odsetki wynikające(...) inwestycyjne oferowane przez bank, takie, które nie są typowymi lokatami – np. lokaty z funduszem, polisy lokacyjne czy certyfikaty depozytowe. Warto przed podpisaniem umowy zapytać, czy dany produkt...

 • Realne oprocentowanie lokat zbliża się do zera

  Według GUS w Polsce powróciła inflacja. NBP przewiduje, że w przyszłym roku ceny wzrosną o 1,3 proc. Expander zwraca uwagę, że oprocentowanie lokat jest tak niskie, że po uwzględnieniu inflacji i podatku, realne zyski oszczędzających zbliżają się do zera, a w przyszłym roku oszczędzanie może wręcz przynosić straty. Przy inflacji na poziomie 1,3 proc., aby nie tracić będzie należało szukać lokat z oprocentowaniem wyższym niż 1,61 proc.

 • ...spadkobierców w bankach – na kontach i lokatach należących do ich krewnych, którzy zmarli. Teraz musimy sami upomnieć się o te pieniądze. Niebawem jednak wejdą w życie przepisy, dzięki którym(...)}}--> W każdej chwili można zmienić dyspozycję, kto ma odziedziczyć nasze składki w OFE Na tzw. martwych lub uśpionych kontach, czyli rachunkach bankowych albo lokatach należących do zmarłych osób...

 • Paweł Kruszyński: Polacy nie będą dopłacali do lokat bankowych, wzorem mieszkańców krajów Europy Zachodniej

  Według ekspertów, Rada Polityki Pieniężnej nie obniży stóp procentowych, które już i tak są najniższe w historii, ale wciąż wyższe niż w strefie euro. W związku z tym polskie banki nie będą minimalizować oprocentowania depozytów, a klienci tracić zdeponowanych pieniędzy.