• Informacje na temat:

  lokata idealna plus

Artykuły na temat: lokata idealna plus
 • ...koszty. Kapitał do spłaty: Pieniądze, które dostajemy z banku na rękę, plus prowizja, ubezpieczenia i wszelkie opłaty dodatkowe. Mam do siebie pretensje o brak wyobraźni Edyta, 26

 • Jak zabezpieczyć finansową przyszłość dziecka?

  Niedawno uruchomiony program "Rodzina 500 plus" pokazał nie tylko, jak ważna jest pomoc rodzinom, ale wielu rodzicom otworzył oczy na sprawę zadbania o finansową przyszłość dziecka. Podpowiadamy, jak dobrze ulokować te pieniądze.

 • Zawirowania na światowych rynkach finansowych doprowadziły do destabilizacji wielu gospodarek i różnego typu makroekonomicznych skutków ubocznych. W bieżącym roku sytuacja kształtuje się optymistycznej. Dowodzą tego różnego rodzaju wskaźniki publikowane przez urzędy statystyczne na świecie i w Polsce. Spadają stopy bezrobocia, rosną wskaźniki nastrojów konsumentów czy prognozy dynamiki PKB. Jako, że wszystko w gospodarce jest powiązane - zawirowania dotknęły również wskaźników inflacji, która...

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Skąd Polacy biorą gotówkę na zakup własnych "czterech kątów"?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać.

 • Polacy kupują mieszkania za gotówkę

  Ponad 3,4 mld zł gotówki wydali Polacy na zakup nowych mieszkań - wynika z najświeższej publikacji NBP. Wynik ten zanotowano w ciągu zaledwie 3 miesięcy i tylko w 7 miastach. Na rynek trafia obecnie rekordowy strumień gotówki. Za tymi rekordami stoją inwestorzy, którzy wolą kupić mieszkanie i zająć się jego wynajmem niż udać się po niskooprocentowaną bankową lokatę.

 • Bitcoin może uzdrowić światowe finanse

  O przyszłości kryptowalut, ich obecnym zastosowaniu i o możliwościach inwestowania w bitcoiny rozmawialiśmy z Dominikiem Homą, twórcą strony akademiabitcoin.pl i aktywnym traderem na rynku kryptowalut. Bbitcoin został ostatnio zalegalizowany w Niemczech i został zwolniony z podatków.

 • Zalety i wady mieszkań używanych

  Mieszkaniowy rynek wtórny pozostaje ciągle rynkiem "pierwszego wyboru" dla kupujących nieruchomości w naszym kraju. Jego popularność może w najbliższym czasie rosnąć, z powodu obostrzeń kredytowych i kończącego się programu MDM. Ceny mieszkań używanych w większości lokalizacji są niższe niż nowych. Więcej można też utargować podczas transakcji kupna.

 • Lokata plus fundusz: Jaki pożytek z wysokich odsetek?

  Wystarczy zainwestować część oszczędności w fundusze i już można cieszyć się bankową lokatą na 6 do 10 proc. w skali roku. Idealne połączenie? O końcowym rezultacie i tak zdecyduje nie depozyt, a wyniki funduszu i opłaty z nim związane.

 • Kupuj mieszkanie, bo będzie drożeć?

  Waluty czy akcje to ryzyko. Lokata w banku i obligacje - niewielki zysk. W tym towarzystwie nieruchomości jawią się jako idealna inwestycja. Można na nich zarabiać ponad 10 proc. rocznie, inwestując pieniądze nie swoje, lecz banku.