• Informacje na temat:

  lokata kwartalna

Artykuły na temat: lokata kwartalna
 • Kiedy państwo chce pożyczyć pieniądze od firm lub swoich obywateli, sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Tak samo działają przedsiębiorstwa. One emitują obligacje korporacyjne. Każdy może lokować w nie oszczędności. Podpowiadamy jak to zrobić, by zyskać najwięcej przy najmniejszym ryzyku.

 • Obniżka stóp uderzyła w zyski z lokat

  Na zakładanej dziś rocznej lokacie będzie można realnie zarobić 0,81 proc. - pokazuje najnowsze, październikowe notowanie Indeksu Realnego Oszczędzania BGŻOptima. Banki zareagowały na cięcie stóp przez Radę Polityki Pieniężnej.

 • Lokaty: Krótkie w promocji, długie spadają

  Przybywa wysokooprocentowanych lokat na krótki termin, ale to w większości tylko chwilowe promocje na przyciągnięcie nowych klientów. Jednocześnie ubywa atrakcyjnych depozytów rocznych i dwuletnich.

 • Tak słabo oprocentowanych lokat jeszcze nie było

  Ledwie 1,1 proc. - taki zysk daje przeciętna lokata bankowa po uwzględnieniu podatku. Najniższe w historii oprocentowanie nie sprzyja oszczędzaniu. W jednym tylko miesiącu lokaty Polaków stopniały o niemal 4 miliardy złotych - wynika z szacunków Open Finance.

 • Inwestycja mieszkaniowa nadal bardziej opłacalna od lokat i obligacji

  Ciągle opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem. Inwestycja mieszkaniowa w krótkim okresie jest bardziej opłacalna od lokat czy obligacji skarbowych. Takie informacje dostarcza najnowszy raport NBP.

 • Banki dają na lokatach jeszcze mniej

  Oprocentowanie depozytów bankowych nie przestaje spadać. Banki wyznaczyły kolejne historyczne minimum. Odkładając na rok 1000 złotych można liczyć średnio jedynie na 11,10 zł odsetek. To za mało, aby uchronić pieniądze przed inflacją.

 • Szalejące rynki, Brexit, problemy włoskich banków, Landesbanki zagrożone przez politykę. To nasze pierwsze myśli, które pojawiają się wraz z chęcią inwestowania wolnych środków. Wnioski: niestabilność rynku i problemy geopolityczne. Nie wchodząc jednak w temat polityki, zajmijmy się możliwościami inwestycyjnymi. W co warto inwestować?

 • Ile dały nam zarobić lokaty?

  W poprzednim roku na lokatach 12-miesięcznych dało się zarobić około 2,50 proc. po uwzględnieniu deflacji i podatku Belki. Lokaty, które zakładamy obecnie, prawdopodobnie będą mniej zyskowne.

 • "Rzeczpospolita": Banki zwiększają zyski, często kosztem klientów

  Banki zwiększają zyski, często kosztem klientów. Niższe oprocentowanie lokat, a wyższe kredytów, do tego większe opłaty i prowizje - to recepta na poprawę wyników. Dzięki temu banki z GPW zarobiły w III kwartale ponad 3,2 mld zł - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".