• Informacje na temat:

  lokaty bankowe

Artykuły na temat: lokaty bankowe
 • Jestem jedyną spadkobierczynią mojej mamy. Mam problem z ustaleniem, gdzie zmarła miała rachunki bankowe lub lokaty. Co mogę zrobić? Danuta z Sierpca...

 • Polacy a lokaty bankowe - nieodwzajemniona sympatia?

  Nieruchomości i lokaty bankowe - to nadal zdaniem Polaków potencjalnie najbardziej zyskowne inwestycje. Takie właśnie dane wyłaniają się z sondażu przeprowadzonego kolejny już rok z rzędu przez Deutsche Bank.

 • Jeśli chcemy, by nasze oszczędności były w 100 proc. bezpieczne i przynosiły nam zyski, mamy trzy możliwości: klasyczne lokaty bankowe, konta oszczędnościowe oraz obligacje Skarbu Państwa.

 • Oprocentowanie lokaty jest za niskie

  Polacy nadal likwidują lokaty i uciekają z banków z uwagi na drastycznie niskie oprocentowanie. Od lutego do czerwca wartość lokat terminowych zmniejszyła się o ponad 5 mld zł.

 • Klasyczne lokaty bankowe, i obligacje skarbowe to najbezpieczniejsze produkty finansowe, dzięki którym możemy pomnażać nasze oszczędności....

 • Fundusze inwestycyjne zarobiły mniej niż lokaty bankowe

  W ostatnich 12 miesiącach zarówno najbezpieczniejsze fundusze (gotówkowe i pieniężne), jak i te obarczone wysokim ryzykiem (akcji) przeciętnie zarobiły mniej niż lokaty bankowe. Z analizy Expandera wynika, że wśród najpopularniejszych grup jedynie fundusze absolutnej stopy zwrotu wyraźnie pokonały lokaty. Średnio przyniosły zyski na poziomie 5,41 proc.

 • .... Nawet jeśli bank lub SKOK ogłosi upadłość i będzie niewypłacalny, odzyskamy je dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG). BGK gwarantuje zwrot pieniędzy powierzonych bankowi lub SKOK(...) z umowy bankowej. W przypadku rachunku wspólnego, np. współmałżonków, kwota gwarantowana wyliczana jest odrębnie dla każdego ze współposiadaczy rachunku. Nie ma znaczenia czy małżonkowie mają wspólnotę...

 • Spadające lokaty bankowe - czy istnieje alternatywa?

  Ostatnia decyzja RPP nieco zaskoczyła obserwatorów sytuacji makroekonomicznej. Chociaż większość ekspertów oczekiwała obniżki stóp procentowych, to najczęściej wskazywano na niewielką obniżkę (25 pb.) Tymczasem RPP dokonując głębszego cięcia postanowiła za jednym zamachem zamknąć spekulacje co do dalszych obniżek w kolejnych miesiącach 2015 r. Jak decyzja ta przełoży się na portfele Polaków?

 • ...przenosimy je do nowego banku. A co z kosztami kredytu? To nie tylko odsetki! Musimy płacić prowizje i inne opłaty bankowe. Największym obciążeniem jest prowizja od udzielenia kredytu. Poza tym przy(...) czy wcześniejszą spłatę. Koniecznie więc trzeba sprawdzać wszystkie koszty w tabeli opłat i prowizji, która musi być dołączona do umowy. Założenie lokaty też może kosztować! Niektóre banki propo nują...

 • Lokaty terminowe na straconej pozycji?

  Jak podają analitycy Open Finance już trzeci rok na lokatach ponosimy straty. Zdaniem Bartosza Turek, analityka z Open Finance, okres realnych strat na lokatach może potrwać jeszcze przynajmniej trzy lata.