• Informacje na temat:

  lot samoloty

Artykuły na temat: lot samoloty
 • Spór o pensje w PLL LOT. Samoloty nie wystartują na początku maja?

  Spór o podwyżki płac personelu latającego był wielokrotnie powodem głębokiej zapaści największych linii lotniczych na świecie. Czy trwający od kilku lat podobny spór w PLL LOT przekształci się wkrótce w konflikt prowadzący do strajku? To by mogło silnie wstrząsnąć spółką, która - choć weszła na ścieżkę wznoszenia - ma nadal kruchą pozycję na silnie konkurencyjnym rynku.

 • Samoloty LOT-u będą częściej latać do USA

  Polskie Linie Lotnicze LOT w przyszłym roku będą częściej latać do Stanów Zjednoczonych - zapowiadają przedstawiciele spółki.

 • PLL LOT podniosą zasadnicze wynagrodzenie

  ...​Zarząd PLL LOT od 1 czerwca podniesie zasadnicze wynagrodzenie pilotom zatrudnionym na etat - dowiedziała się PAP. Zgodnie ze zmianami np. kapitan dreamlinera otrzyma 18,6 tys. zł brutto pensji zasadniczej, a kapitan B737 czy embraera - 16,8 tys. zł. To podwyżki od 5 proc. do 12 proc.

 • Rekordowy rok: Najbogatsi Polacy kupują samoloty i helikoptery

  Mijający rok jest w Polsce rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych na firmy lub osoby fizyczne samolotów i helikopterów.

 • Jak zarabiać 2200 zł na godzinę?

  Aby otrzymywać wynagrodzenie na takim poziomie, należy wykazać się odwagą oraz umiejętnościami i podjąć się dość ryzykownego zadania - próbnego lotu doświadczalnego pierwszej lub drugiej kategorii samolotem naddźwiękowym.

 • Dziewięć firm chce sprzedać wojsku samoloty do przewozu VIP-ów

  Dziewięć firm chce dostarczyć dwa małe samoloty do przewozu najważniejszych osób w Polsce - poinformował w piątek Inspektorat Uzbrojenia.

 • Jak zostać kontrolerem i świetnie zarabiać

  Średnia pensja kontrolera lotów zatrudnionego na jednym z europejskich lotnisk wynosi około 200 tys. euro rocznie. Aby dostać taką pracę trzeba zaliczyć szkolenie oraz wykazać się perfekcyjną znajomością języka angielskiego i dużymi zdolnościami matematycznymi.

 • Szacowany na koniec czerwca skumulowany zysk na działalności podstawowej PLL LOT wyniesie ok. 30 mln zł - poinformował rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki. Polskiego przewoźnika wybiera też więcej pasażerów. W ciągu pierwszych 5 miesięcy br. LOT przewiózł ponad 2 mln osób.

 • ...(u regularnych przewoźnikówe z reguły jest w cenie biletu), za pierwszeństwo wejścia na pokład czy miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi. Lotniska, na których lądują samoloty tanich linii, często są(...)1. Szukając taniej oferty w internecie, nie ograniczajmy się do popularnych wyszukiwarek biletów (np. www.esky.pl, skyscanner.net, www.fly4free.pl czy www.tanie-loty.com.pl). Warto również zaglądać...

 • LOT liczy na wysokie loty

  - Interesuje nas cały świat. Jesteśmy firmą globalną. Nie ma innej alternatywy dla przyszłości LOT-u, niż jego istotny rozwój. Mam tu na myśli kilkukrotny wzrost w stosunku do tego, co wypracowaliśmy w 2016 r. - powiedział w rozmowie z Interią prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski.