• Informacje na temat:

  lotnisko swidnik

Artykuły na temat: lotnisko swidnik
 • Drony Orlik za 800 mln zł dla naszej armii

  W piątek 30 listopada podpisana została umowa między konsorcjum spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej a Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę 12 Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych klasy taktycznej krótkiego zasięgu kr. ORLIK. Wartość umowy to 789,7 mln zł, przy zapisanej opcji na zakup kolejnych 4 zestawów.

 • Niechętnie podbijamy rynki rozwijające się

  Choć nasza gospodarka rośnie, polskie firmy wcale gremialnie nie zdobywają rynków krajów rozwijających się. Kraje te mają zaledwie dziewięcioprocentowy udział w naszym eksporcie.

 • Największe światowe koncerny śmigłowcowe wzięły na celownik PZL Świdnik. ARP chce go sprzedać do końca roku. Według informacji "Rz", czarnym koniem może okazać Sikorsky Aircraft.

 • Siedem miast chce cywilnych lotnisk

  Przedstawiciele siedmiu miast pytają w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (ULC) o formalności, jakie trzeba spełnić przy uruchamianiu lotniska dla potrzeb cywilnych. Są to: Mińsk Mazowiecki, Kamień Śląski, Obice, Niedźwiada, Świdnik, Sochaczew, Radom i Olsztynek.

 • - W Polsce kolej cały czas się nie zmienia w sposób wystarczająco szybki, żeby nadążyć za zmieniającą się Europą. Wciąż mamy problem z utrzymaniem standardów na kolei. Nikt w Polsce się tym nie przejmuje. Dla mnie to jest oczywisty skandal, wynikający z niedbalstwa i bylejakości. Żeby zmniejszać bezrobocie, musimy inwestować w kolej. Teraz można to wykonać taniej i szybciej, bo firmy są konkurencyjne - mówi Krzysztof Michalski, prezes Agencji Mienia Wojskowego w rozmowie z portalem...

 • Przegląd lotniskowych rewelacji 2013 roku

  Nowe terminale, system ILS w trzech portach lotniczych, ale również spore spadki w regionach i problemy z rozbudową siatki połączeń - to sukcesy i porażki polskich portów lotniczych w 2013 roku. Przygotowaliśmy dla państwa subiektywny ranking najbardziej spektakularnych lotniskowych wydarzeń ubiegłego roku.

 • Około pół miliarda złotych chce zainwestować w ciągu pięciu lat Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) m.in. w nowoczesne systemy nawigacji lotniczej i kontroli ruchu lotniczego - zapowiadają władze Agencji.

 • Będzie boom gospodarczy!

  Organizacja mistrzostw piłkarskich Euro 2012 spowoduje boom gospodarczy w naszym kraju - uważa Anna Siejda z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (MRR). Jej zdaniem, impreza będzie sukcesem Polski.

 • Raport bieżący nr 23/2010 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd POL - MOT Warfama S.A. informuje,...

 • Polski rząd chce, żeby w przyszłym sojuszu PLL LOT odegrały rolę konsolidatora w regionie, a port lotniczy Warszawa-Okęcie zachował status hubu. Wygląda na to, że tych wymagań nie są w stanie spełnić Lufthansa i Star Alliance, może natomiast im sprostać Oneworld i British Airways.