• Informacje na temat:

  lubelskie inwestycje

Artykuły na temat: lubelskie inwestycje
 • Australijczycy dadzą wschodniej Polsce 2000 nowych miejsc pracy

  ...- Prace w ramach naszej inwestycji nabierają tempa. Chcemy, aby wydobycie ruszyło już w 2020 roku. Łączne nakłady na inwestycje mogą wynieść nawet ponad 2,5 mld zł. Wierzę, że to przedsięwzięcie na(...)) i Austria (0,7 mln ton w 2012).  Lubelskie Zagłębie Węglowe zajmuje obszar około 9100 km kw. W Zagłębiu wydobywa się węgiel bitumiczny charakteryzujący się niską zawartością popiołu i siarki. W niektórych...

 • Lubelska BioMaxima, reprezentująca branżę biotechnologiczną, przygotowuje się do budowy Centrum Badawczo Rozwojowego i nowego zakładu produkcyjnego. Inwestycja pochłonie ponad 14 mln zł.

 • Rząd powiększa starachowicką strefę ekonomiczną

  Janusz Piechociński. Jego resort zaznaczył, że inwestycje, które mogą być realizowane w poszerzonej strefie, pozwolą nie tylko na utworzenie nowych miejsc pracy na jej obszarze, ale także na wzrost...

 • PKP: Inwestycje wymiany rozjazdów są na ukończeniu. Ograniczenia prędkości zostaną zniesione

  Szybsza i bezpieczniejsza podróż - to efekt wymiany 697 rozjazdów na torach. PKP zapowiada już kolejną inwestycję.

 • ​Rekord na południu Polski - 1700 nowych etatów

  ...wydała w sumie 190 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 miliarda zł i 17 tysięcy nowych miejsc pracy. Największe inwestycje zrealizowały m.in(...) publicznej może nastąpić w 2017 r.  Znaczna część zezwoleń przyznanych w tym roku na terenie TSSE to tzw. reinwestycje - czyli otrzymały je firmy, które już działają na terenie strefy. Wśród nich...

 • Samorząd Województwa Lubelskiego uruchomił Regionalną Infrastrukturę Informacji Przestrzennej, która zapewnia powszechny dostęp do danych przestrzennych. Teraz każdy mieszkaniec, który ma dostęp do internetu, może swobodnie wyszukiwać i przeglądać informacje o działkach, przebiegu dróg czy też lokalizacji inwestycji.

 • Work Service: obawy o pracę dotyczą głównie wschodu Polski

  Aż 74 proc. mieszkańców województw zachodnio-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego jest spokojnych o swoje zatrudnienie. Z mniej optymistycznymi nastrojami mamy do czynienia we wschodniej części Polski. Ponad 1/3 mieszkańców województw podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego obawia się utraty swojego miejsca pracy.

 • Lubelskie: Towary za 2,21 mld zł wywiezione z Polski w systemie Tax Free w ubiegłym roku

  Towary wartości ponad 2,21 mld zł wywieźli z Polski w ubiegłym roku przez przejścia graniczne w Lubelskiem obcokrajowcy korzystający z systemu Tax Free. To o 600 mln zł więcej niż pięć lat temu.

 • Kilkunastu związkowców z "Sierpnia 80" pikietowało w czwartek przed bramą zakładów PZL Świdnik (Lubelskie) w proteście przeciwko zwolnieniom pracowników. Z zakładów ma odejść do 450 osób; otrzymają wysokie odszkodowania.

 • Największa inwestycja teleinformatyczna przyspiesza

  Największa inwestycja teleinformatyczna w Polsce wschodniej przyspieszyła - informuje "Rzeczpospolita".