• Informacje na temat:

  lublin plan miasta

Artykuły na temat: lublin plan miasta
 • Samorządy czekają na cięcia płac?

  ...zastępców oraz pozostałych członków.   Zmiana przepisów umożliwi obniżenie średnio o 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego wymienionym osobom.   Jednym z miast, gdzie radni planują przyjęcie uchwały dostosowującej wysokość pensji prezydenta do wymogów nowego rozporządzenia, jest Warszawa. W planie sesji, która odbędzie się 14 czerwca, jest obniżenie wynagrodzenia zasadniczego Hanny Gronkiewicz...

 • To koniec zamkniętych osiedli? Miasta chcą ograniczyć wznoszenie ogrodzeń

  Miasta chcą ograniczyć wznoszenie płotów wokół blokowisk. Mogą wykorzystać do tego ustawę krajobrazową.

 • ​Samorządy nie oszczędzają na urzędnikach: Nawet 1 tys. zł na szkolenie jednej osoby

  ...przestrzennej - przyznaje Olga Mazurek z biura prasowego urzędu miasta. Płacą i wymagają? Gmina Spytkowice z woj. małopolskiego z jednej strony zaplanowała więcej na szkolenia (z 18 zł do 23 tys(...). Tłumaczy, że gmina może np. zaplanować na szkolenia tysiąc złotych i nie wydać ani złotówki. - Nikt nie może jej zarzucić, że nie przestrzega przepisu - dodaje. Ale z naszej sondy wynika, że samorządy...

 • Trzeba przygotować duże miasta do zmian klimatu

  - Przez dwa lata mają zostać przedstawione plany działań miast na wypadek m.in. wichur, nawalnego deszczu i upałów - powiedział w czwartek szef resortu środowiska Maciej Grabowski. Tego dnia drugie miasto w kraju - Dąbrowa Górnicza - podpisało z resortem porozumienie w tej sprawie.

 • Podwyżki pensji i nowe limuzyny, czyli samorządowy skok na kasę

  Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie na koniec III kw. 2014 r. zadłużona była na 2 625 034 zł. Na sesji rady gminy radna Jolanta Ważna tłumaczyła, że podwyżka się wójtowi należy, bo przez całą ubiegłą kadencję jego pensja się nie zmieniała. "Wykonał wiele prac, wygrał wybory, ma wiele planów na następną kadencję, żeby wójt miał motywację do pracy, proponuję podwyżkę" - mówiła pani Ważna...

 • Polska szykuje się do kosztownych zmian klimatu

  Ministerstwo Środowiska pomoże dużym miastom opracować plany adaptacji do zmian klimatu.

 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.

 • Gigantyczna sieć kolejowa połączy centralne lotnisko z największymi miastami

  Ok. 40 mld zł będzie potrzebne na rozbudowę sieci kolejowej, która będzie przebiegała przez Centralny Port Komunikacyjny - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że kwota ta nie wchodzi w projekt realizacji CPK, który według szacunków ma kosztować ok. 35 mld zł.

 • Wydać fundusze nie byle jak

  Drogi i kolej czeka w najbliższych latach boom inwestycyjny. Powstaną setki kilometrów nowych autostrad, ekspresówek i obwodnic, przybędzie zmodernizowanych linii kolejowych. Ale na tym różowym obrazie jest dużo ciemnych plam.

 • Nie tylko Zakopane dusi się w smogu

  Od niemal tygodnia Zakopane dusi się w rekordowym smogu. Tak źle nie było od lat. Władze miasta deklarują chęć walki z problemem, ale jednocześnie nie chcą skorzystać ze skutecznych narzędzi, które daje przyjęta niedawno ustawa antysmogowa.