• Informacje na temat:

  ludność polski 2010

Artykuły na temat: ludność polski 2010
 • Płatne usługi seksualne w Polsce - czy to się opłaca?

  UWAGA! Tekst wyłącznie dla osób pełnoletnich! W 2010 roku przeprowadziliśmy badanie wynagrodzeń w branży płatnych usług seksualnych. Na podstawie ogłoszeń publikowanych na najpopularniejszych portalach zamieszczających anonse towarzyskie przeanalizowaliśmy obowiązujące na rynku stawki. W tym roku postanowiliśmy sprawdzić czy wynagrodzenia kobiet w tej branży wzrosły czy też usługi seksualne nie...

 • Nadal spada liczba ludność Polski

  Niska liczba urodzeń w Polsce nie gwarantuje prostej zastępowalności pokoleń. Od 1990 r. wartość współczynnika dzietności kształtuje się poniżej 2, podczas gdy wielkość optymalna - określana jako korzystna dla stabilnego rozwoju demograficznego - to 2,1-2,15, Zdaniem analityków na baby boom musimy jeszcze poczekać.

 • Kobiety i mężczyźni na rynku pracy

  ...i mężczyzn dostarcza reprezentacyjne badanie struktury wynagrodzeń według zawodów za październik 2010 r. Z punktu widzenia statusu na rynku pracy ludność dzieli się na aktywnych i biernych zawodowo(...) Ekonomiczna Ludności Polski". Dane o bezrobociu rejestrowanym publikowane są miesięcznie na stronie internetowej GUS, a w cyklu kwartalnym, w opracowaniu pt. "Bezrobocie rejestrowane". Badanie struktury...

 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Z okazji 98. urodzin Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych dziennikarze prasy, radia, telewizji i PAP po raz pierwszy w historii firmy mieli okazję poznać prawie wszystkie jej tajemnice, warunki pracy na liniach produkcyjnych oraz schron Reduty PWPW. Rozmawiali także z przedstawicielami zarządu spółki o planach rozwoju i zagrożeniach.

 • Kosiniak-Kamysz o rządowej strategii dla seniorów

  ...- Seniorzy to skarb polskiego społeczeństwa - mówił minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podczas I Kongresu Zdrowego Starzenia w Warszawie. W drugim dniu Kongresu minister przypomniał założenia rządowej polityki senioralnej na lata 2014-2020.

 • EBC na krawędzi dużej pomyłki, gdy Fed oblewa test inflacji

  Luzowanie ilościowe (ang. quantative easing - QE) ma za zadanie pobudzenie wzrostu gospodarczego i podbicie inflacji. QE, to niekonwencjonalna metoda, którą posłużył się po załamaniu finansowym w 2008 roku amerykański bank centralny, czyli Fed.

 • Rozwój demograficzny Polski w 2001 roku nie uległ zmianie w stosunku do trendów obserwowanych w drugiej połowie lat 90-tych.

 • W Polsce 17,6 procent ludności zagrożone

  W Unii Europejskiej ponad 16 procent ludności jest zagrożonych ubóstwem - wynika z europejskiego badania dochodów i warunków życia w 2010, które opublikował Główny Urząd Statystyczny.

 • Do 2020 r. ubędzie nas milion

  Ekonomiści biją na alarm według długookresowej prognozy wskazują, że do 2020 r. liczba ludności Polski zmniejszy się o milion osób, a w następnej dekadzie (lata 2020-2030) o kolejne półtora miliona.

 • Czarna przyszłość demograficzna Polski

  Konieczne jest podjęcie szerokiej debaty społecznej nad budową nowoczesnego systemu opieki nad dzieckiem w Polsce - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. RPO przedstawił raport "Ochrona dzieci a przyszłość demograficzna Polski".