• Informacje na temat:

  maciej duda

Artykuły na temat: maciej duda
 • Płaca minimalna wynosiłaby 1670 zł

  ...i Janusz Łaznowski; w Komisji zasiada też szef związku Piotr Duda. W środę odwołano natomiast Mariana Króla, Maciej Jankowski złożył rezygnację, a Stefanowi Kubowiczowi wygasł mandat.(...) nich jedyną szansą na większe zarobki, bo pracodawcy nie chcą słyszeć o podwyżkach. Solidarność nie może na takie apele pozostać głucha" - przekonywał w środę Piotr Duda. Związkowcy zgodzili się, by...

 • Łopiński: Podniesienie kwoty wolnej być może tylko dla najuboższych

  - Można się zastanowić, czy podniesienie do 8000 zł kwoty wolnej od podatku powinno dotyczyć wszystkich, czy tylko osób w najtrudniejszej sytuacji finansowej - powiedział Maciej Łopiński, minister w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Tańcz jak szef zagra

  ...strony związków zawodowych. - To jest nie do przyjęcia dla Solidarności - mówi wiceprzewodniczący "S" Tadeusz Majchrowicz. - Jak zauważył Piotr Duda, chce się z nas zrobić pracowników na rozkaz. Tak(...) niezależność i autentyczność zawieranych przez nią porozumień. Maciej Chudkiewicz...

 • Komu najbardziej pomoże prezydent? Bierzemy ustawę Andrzeja Dudy pod lupę

  Osoby, które podpisały umowę w latach 2007-2008, najbardziej skorzystają na prezydenckiej ustawie. Ale to jeszcze potrwa.

 • Na saksy pod Akropol

  ...domu - Polki pracujące w greckich domach w charakterze opiekunek, sprzątaczek i gosposi dostają na rękę 600-750 euro miesięcznie - mówi Anna Duda z agencji Abthineon, jednego z nielicznych greckich(...) muszą poczekać do przyszłej wiosny. Najlepszy okres na szukanie pracy w branży hotelarskiej to przełom marca i kwietnia. Maciej Sibilak...

 • Prezydent będzie hojny dla frankowiczów. Andrzej Duda chce zmiękczyć stanowisko banków

  Po zwycięstwie PiS zostanie przeprowadzony audyt kredytów frankowych. Miałby go przeprowadzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego tezy zostaną opublikowane w "białej księdze" kredytów frankowych.

 • Emerytury, kwota wolna od podatku i frankowicze. Pierwsze decyzje Dudy określą kształt bitwy o Sejm

  Emerytury, kwota wolna od podatku i frankowicze - prezydent Andrzej Duda, mówiąc o tym, ustali zasady, na jakich PiS i PO będą rywalizowały o parlament.

 • Stowarzyszenie SBB rozczarowane nowym projektem ustawy frankowej

  Z początkowych deklaracji w nowym projekcie tzw. ustawy frankowej pozostało "niemal zero"; w tym kształcie projekt jest korzystny dla banków - ocenił we wtorek na konferencji przed Belwederem szef stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Maciej Pawlicki.

 • Wiadomość o zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w istotny sposób wpłynęła na sytuację panującą na rynku walutowym, przyczyniając się do lekkiego osłabienia polskiej waluty. W efekcie, od poniedziałku kurs EUR/PLN wzrósł o 0.7%, sięgając poziomu 4.1287.

 • SBB apeluje do prezydenta o wycofanie projektu dot. frankowiczów

  Z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o wycofanie projektu przewidującego zwrot nadmiernie wysokich spreadów stosowanych przez banki w kredytach walutowych wystąpiło stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.