• Informacje na temat:

  maciej kaliski

Artykuły na temat: maciej kaliski
 • Związki z Kompanii Węglowej wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą

  ...zarząd.  Dyrektor departamentu górnictwa w Ministerstwie Gospodarki prof. Maciej Kaliski ocenił, że rozmowy spółek na temat ewentualnej sprzedaży kopalni mają charakter biznesowy. Ministerstwo - jako...

 • Polityka surowcowa dla Polski? Dokument ma powstać w ciągu trzech lat

  - Polska potrzebuje polityki surowcowej - uważa prof. Maciej Kaliski z krakowskiej AGH. Prace nad dokumentem trwają już bardzo długo, ale na razie nie zbliżamy się - zdaniem Kaliskiego - do zakończenia procesu zbierania danych. Niemniej, obecny rząd deklaruje, że polityką surowcową zamierza się zająć. Wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek zadeklarował ostatnio, że

 • Wyprzedaż węgla to jedyny ratunek dla polskiego kolosa?

  Poniżej wywiad z Mirosławem Tarasem, prezesem Kompanii Węglowej. Po I półroczu na 14 kopalń w spółce jedynie trzy są rentowne... Do sprzedania są zakłady Jankowice, Anna Redułtowy i Piekary.

 • Polityka surowcowa, której nie ma

  Chaos, brak dobrych przepisów, ważne dla kraju decyzje podejmowane na niskim szczeblu administracyjnym. Polska polityka surowcowa nie istnieje. Często polityka surowcowa mylona jest z polityką energetyczną. A przecież surowce energetyczne to tylko kilkanaście procent wszystkich zasobów geologicznych.

 • Wiceminister gospodarki Maciej Kaliski ocenił, że działania związane z legislacją i inwestycjami dla wspólnego unijnego rynku energii powinny rozpocząć się natychmiast. Zadeklarował intensywne prace polskiej prezydencji nad pakietem, który otrzyma ona z KE.

 • Kaliski: Polsce grozi kara przekraczająca 4 mln 160 tys. euro

  Polsce grozi kara przekraczająca 4 mln 160 tys. euro, jeśli nie wejdzie w życie nowelizacja ustawy o zapasach ropy i gazu, która dostosowuje prawo polskie do unijnego - powiedział w Senacie wiceminister gospodarki Maciej Kaliski.

 • Dyrektor departamentu ropy i gazu Ministerstwa Gospodarki Maciej Kaliski powiedział w czwartek dziennikarzom, że nie spodziewa się, aby cena gazu na koniec 2011 roku osiągnęła 500 dolarów za 1 tys. metrów sześciennych.

 • Spółki węglowe utworzyły blisko 3 mld zł rezerw na węglowe deputaty

  Łączna wartość rezerw, tworzonych przez spółki węglowe w związku z koniecznością zapewnienia deputatu węglowego emerytom górniczym, sięgnęła blisko 3 mld zł - poinformował dyrektor departamentu górnictwa w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

 • Dyrektor departamentu ropy i gazu Ministerstwa Gospodarki Maciej Kaliski uważa, że rozpoczęcie wydobycia gazu łupkowego w Polsce może przyczynić się do spadku cen energii elektrycznej w naszym kraju.

 • Firmy poszukujące gazu łupkowego w Polsce zgłosiły resortowi gospodarki 65 uwag dotyczących poszukiwań i ewentualnego wydobycia tego surowca - poinformował PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w MG Maciej Kaliski. Problemem jest m.in. dostępność wody i sprzętu.