• Informacje na temat:

  madoff

Artykuły na temat: madoff
 • Odszkodowanie za piramidę Madoffa wypłaci państwo

  Amerykański Departament Sprawiedliwości zapłaci cztery miliardy dolarów odszkodowania 25 tysiącom ofiar finansowej piramidy Bernarda Madoffa. Finansista został za to to skazany na 150 lat więzienia.

 • Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty to chyba jedyna rzecz, która łączy obydwa światy - oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.

 • Każda firma na rynku ma coś za uszami, tylko nie każda jeszcze dała się złapać

  Zatruwają, oszukują, okradają klientów i inwestorów. Czasami bezkarnie. Ale za ich istnienie nie obwiniajcie wolnego rynku.

 • Zapomniane Amber Gold

  Minęły już ponad dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.

 • Francuska policja aresztowała bankiera-oszusta, który podobnie jak Bernard Madoff w Stanach Zjednoczonych, stworzył piramidę finansową. Ukradł klientom miliony euro. Ofiary wybierał w wyjątkowo cyniczny sposób.

 • Banki musiały wiedzieć o moich oszustwach - powiedział sprawca afery stulecia Bernard Madoff w wywiadzie dla dziennika "New York Times", przeprowadzonym w więzieniu.

 • "Mały Madoff" zdefraudował 7 miliardów dolarów

  Amerykanin Allen Stanford podobnie jak Bernard Madoff (odsiaduje wyrok 150 lat więzienia) prowadził skomplikowane piramidy finansowe. 30 tys. ludzi w 100 krajach dało się nabrać. Ława przysięgłych uznała go winnym oszustw, prania brudnych pieniędzy i utrudniania śledztwa. Sąd chce zająć 330 mln dolarów z 29 kont bankowych w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Sąd uznał, że kwoty te pochodzą

 • Skazany w marcu za gigantyczne oszustwa finansowe właściciel jednego z największych na Wall Street funduszy inwestycyjnych i współzałożyciel rynku akcji NASDAQ, Bernard Madoff, w ubiegłym tygodniu z nieznanych przyczyn został przeniesiony na oddział szpitalny federalnego więzienia w Butner w Północnej Karolinie.

 • Dożywocie za 4800 oszukanych klientów

  Bernard Madoff, oszust stulecia, który ponad 20 lat prowadził "piramidę Ponziego" pod przykrywką legalnego domu maklerskiego i okradł swych klientów na 65 miliardów dolarów, przyznał się w czwartek do winy przed sądem federalnym w Nowym Jorku.

 • Oszust stulecia i jego ofiary

  Amerykański finansista Bernard Madoff zdefraudował 50 mld dolarów. Jego ofiarą padły banki i liczne instytucje charytatywne.