• Informacje na temat:

  maja bus

Artykuły na temat: maja bus
 • Pan Wiktor ma 72 lata i jest inwalidą. Jechał na wczasy rehabilitacyjne z opiekunką. W busie poprosił o bilety ulgowe dla siebie oraz towarzyszki. Kierowca stwierdził, że to firma prywatna i żadnych ulg w niej nie ma. Podróżni kupili więc bilety bez zniżek. Czy rzeczywiście prywatne firmy przewozowe nie są zobligowane do honorowania ustawowych ulg? – zastanawia się pan Wiktor.

 • Chcemy się specjalizować w elektrycznych autobusach - mówił PAP przewodniczący rady nadzorczej Ursus Bus Maciej Srebro. Jego zdaniem to niesamowity moment dla branży, wszyscy - bez względu na tradycję - startują z tego samego poziomu.

 • Niebezpieczny zawód pracownika skarbówki

  Dwie pracownice zakopiańskiej skarbówki zostały porwane w czasie kontroli. Kierowca busa, do którego wsiadły, woził je po mieście jak szalony i groził, że jeżeli nie dadzą mu spokoju, wszyscy skończą na słupie. Na szczęście kobietom nic się nie stało.

 • Nowy przewoźnik rozbuduje siatkę połączeń międzynarodowych Polskiego Busa

  Niemiecki przewoźnik FlixBus, jeden z największych na europejskim rynku, przejmuje Polskiego Busa. Do połowy 2018 roku czerwone autobusy zostaną przemalowane na zielone barwy. Rozszerzy się też siatka połączeń, szczególnie po krajach europejskich. Dla pasażerów zmiany mają być odczuwalne w jak najmniejszym stopniu - dotychczasowe bilety zachowują ważność, a system rezerwacyjny Polskiego Busa

 • Gdzie pracować w czasie kryzysu?

  ...autobusów, którzy jeszcze do niedawna stanowili grupę najmniej zagrożoną bezrobociem. Krajowy przewoźnik Bus Eireann zapowiedział zwolnienie 300 pracowników. Podobną redukcję planuje firma obsługująca...

 • Transport: Woja przewoźników rozgorzała na dobre

  Przewoźnicy walczą o polski rynek przewozów z PKP Intercity. Firma Polski Bus ogłosiła, że od początku października rozbuduje siatkę połączeń. Zdaniem analityków skorzysta na tym pasażer.

 • ...typu PKS, bus itd.: Niektórzy przewoźnicy oferują emerytom i rencistom zniżki, choć nie ma takiego ustawowego obowiązku. Wyjątkiem są osoby z orzeczoną I grupą inwalidzką, które mają 49% ulgi na autobusy zwykłe i 37% ulgi na autobusy przyspieszone i pospieszne.  PKP: emerytom i rencistom 2 razy w roku przysługuje 37% zniżki w pociągach 2. klasy: TLK, InterCity, Ekspress i osobowych...

 • Hiszpańska firma CAF ma być nowym inwestorem spółki Solaris Bus & Coach. Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował we wtorek o podpisaniu umowy w tej sprawie.

 • ...-dniowym wyprzedzeniem. W pierwszym okresie zniżki są największe. Ta zasada obowiązuje we wszystkich środkach komunikacji. Autobusy są najtańsze Bilet za 1 zł – głoszą reklamy na autobusach wielu firm(...) kilkakrotnie tańszy. Kupując najtańsze bilety, musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami – na przykład autobusy, które obsługują takie tanie kursy mogą być bardzo wysłużone. Sprawdź w regulaminie czy firma...

 • Solaris nabrał wody w usta?

  Wielkopolski producent autobusów i tramwajów, Solaris Bus & Coach nie odnosi się na razie oficjalnie do informacji o rozważanej sprzedaży pakietu 100 proc. udziałów w spółce. O tym, że taką możliwość rozważają właściciele, napisał we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".