• Informacje na temat:

  makro poznan

Artykuły na temat: makro poznan
 • Protest części pracowników sieci handlowych

  Poznaniem oraz sieci hurtowni Makro Cash and Carry.

 • Ano, poniekąd niewiele w dzisiejszym kalendarium makro, zwłaszcza jeśli patrzymy na tę listę pod kątem sytuacji na eurodolarze. O 11:00 mamy np. odczyt nt. inflacji PPI w strefie euro, zaś o 16:00 wypowie się John Williams z Rezerwy Federalnej. O 22:40 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw w ocenie American Petroleum Institute.

 • Dyplom jakiej uczelni jest wyceniany najwyżej?

  ...polubić też ze względu na wykorzystanie matematyki na ekonomicznych kierunkach, na której oparte są przedmioty, tj. makro- i mikroekonomia, matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, czy portfel inwestycyjny(...) dyplomy tych z tradycjami i tych dopasowujących się do wymagań rynku. Dobrą opinią cieszy się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, czy ten we Wrocławiu, a także wydział ekonomiczny Uniwersytetu...

 • Piątkowe dane makro wesprą złotego?

  Piątkowe dane makro z polskiej gospodarki powinny wspierać złotego. W reakcji na dane o PKB możliwy jest zaś "nieznaczny" wzrost rentowności krajowych obligacji.

 • Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostu PLN wraz ze słabszymi wskazaniami makro z kraju. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2911 PLN za euro, 36753 PLN wobec dolara amerykańskiego., 3,7965 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8303 PLN w relacji do funta szterlinga.

 • To, czy eurodolar i ogólnie rynek finansowy będzie dziś pod wpływem kalendarza makro, jest - teoretycznie rzecz biorąc - kwestią na przyszłość, na kolejne godziny, ale trudno sądzić, by mogło być inaczej, skoro danych będzie sporo i można im przypisywać sporą wagę.

 • W nocy zaprezentowano odczyty makroekonomiczne z Australii i Japonii. W Australii PMI dla przemysłu osunął się z 59,8 pkt do 54,2 pkt, a więc znacząco. W Japonii prognozowano dla analogicznego wskaźnika 52,6 pkt, faktycznie było 52,9 pkt.

 • W pierwszym rzucie poznamy doniesienia z Francji i Chin. Pojawią się one o 7:30. We Francji będzie to dynamika PKB za I kwartał roku 2015 (prognoza to 0,4 proc. k/k, w marcu notowano 0,1 proc. k/k).

 • Wczoraj dwa najważniejsze centra finansowe świata miały wolne, co przełożyło się na wyjątkowo spokojną sesję na globalnych rynkach. Dziś do handlu wraca Londyn i Nowy Jork, więc na brak płynności nie powinniśmy już narzekać. Wypoczęci inwestorzy od razu zaczną od dnia pełnego wyzwań za sprawą obfitego kalendarza makroekonomicznego.

 • To że rynek wciąż spogląda na wątek grecki, jest więcej niż oczywiste. Foreksowe portale obiegł przy tym cytat (rzekomy?) z wypowiedzi Christine Lagarde, szefowej MFW, która miała powiedzieć, że wystąpienie Grecji ze strefy euro jest możliwe, niemniej nie musi ono oznaczać końca projektu wspólnej waluty. Miała wygłosić taki pogląd w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", motywując to zresztą faktem, że o kompromis z Atenami jest naprawdę trudno - ale gazeta miała wyciąć ów cytat...