• Informacje na temat:

  malarze polscy

Artykuły na temat: malarze polscy
 • Praca na budowach: Szwajcaria, Austria czy Niemcy?

  Polscy budowlańcy zainteresowani pracą w krajach niemieckojęzycznych powinni skierować swą uwagę w stronę Austrii i Szwajcarii. Pracodawcy z tych państw oferują naszym rodakom dużo lepsze warunki zatrudnienia niż firmy z Niemiec.

 • Nowa moneta kolekcjonerska: Polscy malarze XIX/XX w. - Olga Boznańska

  14 września 2016 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrną monetę o nominale 20 zł "Polscy malarze XIX/XX w. - Olga Boznańska".

 • Prostytucja wciąż żywa

  Handel żywym towarem dla działających na terenie całej Europy zorganizowanych grup, jest - zaraz po narkotykach - najlepszym źródłem zysków. Jeden z największych burdeli w Europie znajduje się w madryckim parku Casa del Campo, przy wytwornej, obsadzonej różami Alei Malarza Rosalesa.

 • NBP przygotowuje monetę z wizerunkiem Olgi Boznańskiej

  Narodowy Bank Polski przygotowuje monetę z wizerunkiem Olgi Boznańskiej. Malarka i portrecistka zostanie upamiętniona na kolejnej monecie z serii "Polscy Malarze XIX/XX wieku", której emisję zaplanowano na 14 września.

 • Polacy na belgijskich budowach

  ...pensji (nieuwzględnianie nadgodzin) i niezgodna z przepisami liczba godzin pracy. Niestety nierzadko takie praktyki wobec własnych rodaków stosują polscy przedsiębiorcy. Dlatego szczególnie należy(...) maszyn budowlanych, monterzy rusztowań oraz malarze. Na brak ofert nie mogą też narzekać dekarze, cieśle, posadzkarze, inżynierowie budownictwa i kamieniarze. Sporym wzięciem cieszą się też brygady...

 • NBP wprowadza nowe monety dla kolekcjonerów

  Narodowy Bank Polski wprowadza dziś do obiegu dwie nowe monety okolicznościowe - kolejną pięciozłotówkę z serii "Odkryj Polskę" oraz srebrną monetę o nominale 20 zł z serii "Polscy Malarze XIX/XX w."

 • Zarobki nad Tamizą

  ...budowlana Wysokimi zarobkami w brytyjskim sektorze budowlanym mogą się pochwalić polscy hydraulicy, elektrycy i monterzy rusztowań. Stawki oferowane Polakom w tych zawodach dochodzą do 15 funtów na(...) doświadczenia stawki oferowane w tych zawodach oscylują w granicach 8-13 funtów na godzinę. Nieco mniej bo 7,5-12 funtów zarabiają wykwalifikowani malarze. Ich mniej doświadczeni koledzy dostają...

 • Wehikuł dla Polski powiatowej

  Co łączy powstanie listopadowe, malarza Zdzisława Beksińskiego i Andrzeja Dudę? Zakłady Autosan w Sanoku!

 • Do Polski nadchodzą - slashies

  Mówiono już o pokoleniu X, Y, Z, teraz przyszła pora na slashies. Kim są? To przedstawiciele generacji millenialsów, którzy równocześnie poszukują inspiracji w różnych branżach i nie ograniczają się do jednego zajęcia czy zawodu. Slashies - to nowy typ pracowników, który stale poszukuje nowej ścieżki rozwoju.

 • "Gorączka Beksińskiego" na rynku sztuki? To możliwe...

  Niedawno postać Zdzisława Beksińskiego - polskiego malarza surrealisty i fotografa, a nawet rzeźbiarza - została przypomniana książką, która odsłoniła wiele szczegółów z jego życia i uwiarygodniła go jako artystę. W 2016 roku ma trafić do dystrybucji film fabularny o Beksińskim z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Wzrost zainteresowania postacią może się przełożyć na wzrost ceny jego prac - szczególnie tych na papierze, które nie są tak drogie jak obrazy olejne.