• Informacje na temat:

  male sklepy

Artykuły na temat: male sklepy
 • W niedzielę 8 czerwca sklepy będą zamknięte

  Amatorzy niedzielnych zakupów muszą zmienić plany. 8 czerwca wszystkie galerie handlowe będą zamknięte. W najbliższą niedzielę bowiem przypada Święto Zesłania Ducha Świętego, czyli tak zwane Zielone Świątki.

 • Sklepy convenience w Azji: Małe opakowania, oferta kawiarniana i usługowa

  Sklepy convenience w Azji różnią się od placówek w Polsce: oferują bardzo urozmaicony asortyment w małych opakowaniach na tzw. jedną okazję konsumpcyjną, konkurują z kawiarniami rozbudowaną ofertą kawy, napojów oraz ciastek, a nawet - w Japonii - są sklepy convenience z dedykowaną ofertą asortymentową tylko dla kobiet. Japończycy, Tajlandczycy i Koreańczycy, często traktują sklepy convenience

 • Odpowiada nasz ekspert mecenas Janusz Górski: Najprościej będzie, jeśli wybierze się Pani do najbliższego większego sklepu ze sprzętem AGD. Tam nieodpłatnie będzie Pani mogła oddać popsutą prostownicę bez konieczności kupowania nowej, czy też pokazywania jakiegokolwiek dowodu zakupu. A to dlatego, że od 1 stycznia 2016 r. sklepy ze sprzętem gospodarstwa domowego, których...

 • Na skutek ograniczenia handlu alkoholem mogą upadać małe sklepy

  - Ograniczenia w handlu alkoholem mogą być bardzo dużym problemem dla małych sklepów. Nie wykluczone, że wiele z nich czeka upadłość - uważa Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry. Dodaje, że problem dotyczy to wszystkich sklepów o powierzchni do 300 m kw. niezależnie od formy własności.

 • Naszych rodaków w krajach skandynawskich wciąż przybywa. A gdzie pojawiają się Polacy, tam powinny też kwitnąć polskie przedsiębiorstwa, sklepy, punkty usługowe. Tak jest w wielu państwach, ale Dania opiera się takiej prawidłowości i stara się zasymilować imigrantów...

 • Dalsze ograniczanie handlu w niedziele jeszcze bardziej uderzy w małe sklepy

  W dniach przed niedzielami, które nie są handlowymi, robimy zwiększone zakupy. To uderza w drobny handel. Wprowadzenie dalszych ograniczeń tylko ten problem pogłębi.

 • OPZZ Mazowsze: W 2019 r. czas na wyższe płace za pracę w niedziele!

  W przyszłym roku będziemy walczyć o wyższe płace w niedziele! Ustawa o handlu w niedziele od samego początku jest bublem prawnym, który nie powinien wejść w życie. Zamiast wspierać małe sklepy, gdzie płace są najniższe, a warunki pracy najgorsze, rząd powinien podjąć działania na rzecz wyższych płac dla wszystkich pracowników.

 • Małe, polskie sklepy podzielą los węgierskich?

  W przeddzień każdego święta państwowego czy kościelnego w supermarketach tworzą się kilkudziesięciometrowe kolejki. Wizja zamknięcia sklepów na jeden dzień skutecznie mobilizuje Polaków do robienia zakupów na zapas.

 • Kasjerzy sceptycznie nastawieni do automatyzacji. Boją się utraty pracy

  ...supermarketów i hipermarketów wdroży podobne rozwiązania. Dyskonty i sklepy typu convenience również w większym stopniu niż dotychczas otworzą się na testowanie nowych technologii. - W sieciach convenience(...), na którą zarówno sieci, jak i klienci nie są jeszcze gotowi. Potrzeba kilku lat, aby tak nowoczesne tego typu sklepy zyskały udział w rynku na poziomie od kilku do kilkunastu procent - podsumowuje...

 • Sklepy w długi weekend

  Rozpoczął się wyczekiwany przez wielu długi majowy weekend. Po zakupy najlepiej wybrać się dzisiaj lub jutro. W święta - 1 i 3 maja, galerie handlowe, duże sklepy i supermarkety są ustawowo zamknięte.