• Informacje na temat:

  małgorzata starczewska-krzysztoszek

Artykuły na temat: małgorzata starczewska-krzysztoszek
 • Starczewska-Krzysztoszek: Duży wzrost wynagrodzeń

  ...​- Jak na potencjał polskiej gospodarki wzrost wynagrodzeń w ubiegłym roku był naprawdę duży - komentuje dane GUS główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Jej zdaniem, w 2018 roku wynagrodzenia mogą wzrosnąć nawet o 10 proc.

 • Na liście 10 największych importerów produktów z Polski znalazły się w 2017 r. Stany Zjednoczone, można powiedzieć, że odkryliśmy Amerykę - oceniła piątkowe dane GUS główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

 • Starczewska-Krzysztoszek: Bezrobocie spadnie, będą podwyżki

  ...- W tym roku możemy spodziewać się spadku bezrobocia do poziomu około 11 procent - przewiduje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Główna ekonomistka Konfederacji Pracodawców Lewiatan, a zarazem członek Rady Gospodarczej przy Premierze, twierdzi, że w tym roku nowi pracownicy potrzebni będą zwłaszcza w sektorze budowlanym. - Przedsiębiorcy na pewno będą zwiększać wynagrodzenia - dodaje.

 • Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek: Założenia do budżetu na 2016 r.

  Rządowe założenia makroekonomiczne na 2016 rok mogły być bardziej ostrożne - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan. Co prawda prognozowane przez rząd wskaźniki, czyli wzrost PKB o 3,8 proc. i inflacja na poziomie 1,7 proc., są według ekonomistki osiągalne, ale lepiej zakładać wartości konserwatywne, które potem uda się przekroczyć. Średnie wynagrodzenie w 2016

 • ...ekonomistka Konfederacji Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

 • M. Starczewska-Krzysztoszek: Rosnące ceny ropy za kilka miesięcy mogą się przełożyć się na wyższe ceny towarów i usług

  Nastroje na rynku ropy naftowej zmieniają się nawet co kilka godzin. Każda informacja zbliżająca rynek do potencjalnego zamrożenia produkcji powoduje wzrost cen, natomiast wiadomości o zwiększeniu liczby odwiertów czy wzroście wydobycia z powrotem spychają ceny w dół. Przez ostatni miesiąc ropa podrożała o przeszło 20 proc. A jej niskie ceny były głównym motorem napędzającym spadki cen towarów i usług.

 • 150 tys. osób nie jest zainteresowanych pracą. Efekt 500 plus?

  ...- Nie wiadomo, ile było to kobiet, ilu mężczyzn, ale program rządowy Rodzina 500 Plus miał na to wpływ - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

 • Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE

  - Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Dodała, że słabo za to wygląda eksport do krajów rozwijających się i Europy Środkowo-Wschodniej.

 • ​"Rzeczpospolita": Firmy podwyżką walczą o fachowca i specjalistę

  Dzieciątko, główny konsultant w firmie doradczej Aon. Jak oceniła dla "Rz" Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z UW, nie najlepsze dane wskaźnika PMI mierzącego aktywność w przemyśle...

 • Jadąc do Grecji zabierzmy z sobą gotówkę, w obecnej sytuacji karty płatnicze nie są już rozwiązaniem - mówi główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.