• Informacje na temat:

  malgorzata werner

Artykuły na temat: malgorzata werner
 • ​Co czwarty Niemiec pracuje w weekendy

  ...o 69 proc. zwiększyła się ta grupa w handlu. W 1995 obrabowanych z dni wolnych od pracy było 576 tys. osób. W 2012 już 973 tys. Całodobowe społeczeństwo Ekspert ds. warunków pracy Werner Eichhorst...

 • Niemieccy eksperci: Europa może pogrążyć się w gospodarczej otchłani

  Złe widoki koniunkturalne, kursy akcji giełdowych pikujące w dół, rosnące bezrobocie - Europę w dalszym ciągu nęka kryzys. Jeżeli nie będzie się temu przeciwdziałać, eurolandowi grozi katastrofa.

 • Ważny wyrok niemieckiego sądu: "Socjal" dla wszystkich obywateli UE

  ...niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn z monachijskiego Instytutu badań ekonomicznych ifo uważa, że orzeczenie sądu potwierdza tylko obawy, jakie zgłaszał on już od dawna. Ostrzegał przed napływem obywateli(...) "Frankfurter Allgemeine Zeitung". - Ludzi będzie przyjeżdżać coraz więcej. Stoimy u progu nowej fali imigracji - ostrzega. Hans-Werner Sinn obawia się, że politycy z tego względu będą starali się...

 • Polska podbije Emiraty Arabskie

  Prawie 300 firm z niemal 80 krajów - w tym ponad 20 polskich przedsiębiorców z branży drzewnej - bierze udział w targach WoodShow w Dubaju. Jak mówi PAP minister środowiska ZEA, Emiraty to regionalne centrum importu drewna, dające możliwość ekspansji na cały Bliski Wschód. Branża drzewna wytwarza ponad 2 proc. polskiego PKB.

 • Orange Polska odwołała się od kary nałożonej przez UKE, podała w środę spółka. Przed świętami UKE poinformowało o nałożeniu na operatora kary w wys. 11 mln zł za niewypełnianie obowiązków wynikających z Prawa telekomunikacyjnego.

 • Abonament rtv będzie jak nowy podatek!

  Składka na media publiczne zacznie obowiązywać najprawdopodobniej od 1 stycznia 2017 r.; będzie z góry przeznaczona tylko na media publiczne, rząd nie będzie mógł użyć tych pieniędzy inaczej - zapowiedział PAP wiceminister kultury Krzysztof Czabański.

 • Podatniku, strzeż się - fiskus dopadnie cię akcyzą

  - Odbiurokratyzujemy akcyzę, usuwając z przepisów kilkadziesiąt utrudnień dla przedsiębiorców. Zniesiemy np. część obowiązków informacyjnych - mówi w wywiadzie wiceminister finansów Jacek Kapica o propozycji zmian w ustawie o podatku akcyzowym.

 • Eksperci ostrzegają przed wyjściem Grecji z eurogrupy. "Zbyt duże ryzyko"

  Wystąpienie Grecji z eurogrupy byłoby wyjątkowo ryzykowne. Z obliczeń wynika, że Niemcy musieliby za to słono zapłacić.

 • 500 złotych na dziecko będzie można dostać na konto

  500 zł na drugie i kolejne dziecko będzie można dostać na konto lub odebrać osobiście - powiedział Stanisław Szwed z PiS, zapytany o obawy, że po ten dodatek ustawią się kolejki przed urzędami. Dodał, że po dwóch latach nastąpi przegląd funkcjonowania programu.

 • Szef UOKiK zapowiada lepsza ochrona konsumentów na rynku usług finansowych

  Ochronę konsumenta na rynku usług finansowych trzeba wzmocnić; - mówi PAP szef UOKiK Adam Jasser.