• Informacje na temat:

  malina

Artykuły na temat: malina
 • Wyzysk na farmie!

  A. E. Marshall Farms - nie jedźcie tam! Wszystko wyglądało obiecująco. Legalna praca przy zbiorze malin, pensja 5,35 Ł za godzinę oraz zapewnione zakwaterowanie. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Pracodawca oszukiwał na każdym kroku.

 • IERiIGŻ: Ceny malin mogą wielu zaskoczyć

  Zdaniem analityków zbiory truskawek dobiegają końca, rozpoczyna się skup malin. Ceny mogą być atrakcyjne zwłaszcza dla producentów malin. Na ten gatunek owoców jest obecnie duży popyt, bo przez ostatnie dwa lata zbiory u czołowego producenta malin Serbii były słabe.

 • Wiadomo już, jak będą wyglądać dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa w 2017 roku. Wyjaśniamy, na czym polegają zmiany.

 • Kryzys na rynku malin trwa. "Ten sezon jest dla nas przegrany"

  "Ten sezon jest dla nas praktycznie przegrany" - mówią w rozmowie z RMF FM hodowcy malin. Wczoraj w Ministerstwie Rolnictwa prosili o interwencję, ale usłyszeli, że doraźnych działań nie będzie. Wielu plantatorów od poniedziałku nie zbiera owoców - to protest przeciwko niskim cenom w skupach.

 • Pracownicy z Ukrainy powinni wypełnić lukę na rynku pracy po 500+

  Od pewnego czasu można zaobserwować efekt programu 500+ i można przyjąć, że spełnia on oczekiwania rządu. Większość kobiet, które mają dzieci i korzystają z programu, postanowiła zostać w domu. Powoduje to negatywny proces na rynku pracy, ponieważ brakuje pracowników w niektórych zawodach. Głównie chodzi o sektory potrzebujące niższych kwalifikacji i prace fizyczne.

 • Sadownicy protestują przeciwko niskim cenom malin. Chcą, by resort zainterweniował

  Maliny w skupie muszą kosztować co najmniej 3,50 zł, by producenci znów zaczęli je zbierać - ustalił reporter RMF FM. Teraz kosztują nieco ponad 2 zł. Sadownicy wczoraj wstrzymali zbiory - protestują w ten sposób przeciwko niskim cenom, które nie pokrywają kosztów produkcji.

 • Cudzoziemcy pilnie poszukiwani. Zaleje nas milion pracowników ze Wschodu?

  ​W tym roku polscy pracodawcy mogą zgłosić oferty zatrudnienia nawet dla miliona pracowników ze Wschodu.

 • Od nowego roku rewolucja w unijnych dopłatach

  Od 2017 r. nie będzie dopłat do malin, natomiast cała powierzchnia upraw buraków będzie objęta unijnym wsparciem - zakłada projekt noweli ustawy o dopłatach bezpośrednich, którą w zeszłym tygodniu przyjął rząd.

 • Jedyna nadzieja w Hindusach

  Sadownicy potrzebują od 30 do 60 tys. rąk do pracy. Skoro nie mogą znaleźć sezonowych pracowników w kraju, chcą ich sprowadzić z Indii wyczarterowanymi samolotami - pisze dziewnnik "Metro".

 • Ardanowski wiemy, kto okrada naszych rolników

  - Protesty są w jakiejś mierze gestem desperacji oszukiwanych i okradanych od lat rolników. Sprawę problemów cenowych owoców miękkich obserwuję od lat. Rozumiem niezadowolenie rolników, którzy są producentami wiśni, malin czy truskawek - zapowiedział w wywiadzie dla wPolityce.pl minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.