• Informacje na temat:

  malina

Artykuły na temat: malina
 • Wyzysk na farmie!

  A. E. Marshall Farms - nie jedźcie tam! Wszystko wyglądało obiecująco. Legalna praca przy zbiorze malin, pensja 5,35 Ł za godzinę oraz zapewnione zakwaterowanie. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Pracodawca oszukiwał na każdym kroku.

 • IERiIGŻ: Ceny malin mogą wielu zaskoczyć

  Zdaniem analityków zbiory truskawek dobiegają końca, rozpoczyna się skup malin. Ceny mogą być atrakcyjne zwłaszcza dla producentów malin. Na ten gatunek owoców jest obecnie duży popyt, bo przez ostatnie dwa lata zbiory u czołowego producenta malin Serbii były słabe.

 • Wiadomo już, jak będą wyglądać dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa w 2017 roku. Wyjaśniamy, na czym polegają zmiany.

 • Od nowego roku rewolucja w unijnych dopłatach

  Od 2017 r. nie będzie dopłat do malin, natomiast cała powierzchnia upraw buraków będzie objęta unijnym wsparciem - zakłada projekt noweli ustawy o dopłatach bezpośrednich, którą w zeszłym tygodniu przyjął rząd.

 • Pracownicy z Ukrainy powinni wypełnić lukę na rynku pracy po 500+

  Od pewnego czasu można zaobserwować efekt programu 500+ i można przyjąć, że spełnia on oczekiwania rządu. Większość kobiet, które mają dzieci i korzystają z programu, postanowiła zostać w domu. Powoduje to negatywny proces na rynku pracy, ponieważ brakuje pracowników w niektórych zawodach. Głównie chodzi o sektory potrzebujące niższych kwalifikacji i prace fizyczne.

 • MRiRW: Drastyczne zmiany w systemie dopłat od 2017 r.

  Od 2017 r. będą zmiany w systemie tzw. płatności związanych z produkcją. Nie będzie dopłat do uprawy malin, zmniejszą się dopłaty do pomidorów, wsparcie będzie przysługiwało tylko do 20 sztuk bydła - poinformował resort rolnictwa.

 • Cudzoziemcy pilnie poszukiwani. Zaleje nas milion pracowników ze Wschodu?

  ​W tym roku polscy pracodawcy mogą zgłosić oferty zatrudnienia nawet dla miliona pracowników ze Wschodu.

 • Sezon na "power fruits" trwa

  "Power fruits", czyli m.in. owoce jagodowe, do których zalicza się malinę, porzeczkę, truskawkę i borówkę amerykańską, mimo wysokich cen, cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Przeciętne roczne spożycie owoców jagodowych (dane IERiGŻ) w polskich gospodarstwach domowych w 2016 r. wyniosło około 5,16 kg na osobę i utrzymuje się na stabilnym poziomie - wynika z analizy ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.

 • Jedyna nadzieja w Hindusach

  Sadownicy potrzebują od 30 do 60 tys. rąk do pracy. Skoro nie mogą znaleźć sezonowych pracowników w kraju, chcą ich sprowadzić z Indii wyczarterowanymi samolotami - pisze dziewnnik "Metro".

 • Asseco podpisało umowę ramową z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która obejmuje rozwój i modyfikacje systemów informatycznych, obsługujących 1,5 mln producentów rolnych. Agencja przeznaczyła na realizację zamówień ponad 54 mln zł netto.