• Informacje na temat:

  małopolski urząd wojewódzki w krakowie

Artykuły na temat: małopolski urząd wojewódzki w krakowie
 • Małopolska: Od lutego ciągły spadek bezrobocia

  Na koniec czerwca 2014 r. stopa bezrobocia w województwie małopolskim wynosiła 10,4 proc., co oznacza czwarte najlepsze miejsce w Polsce. W tym samym czasie w całym kraju wskaźnik utrzymywał się na poziomie 12,1 proc. Spadek bezrobocia w Małopolsce jest odnotowywany nieprzerwanie od lutego br.

 • W Krakowie ponad 54 tys. dzieci korzysta z programu 500 plus

  Ponad 54 tys. dzieci w Krakowie korzysta z programu 500 plus. Wydatki na to świadczenie wychowawcze w stolicy Małopolski wyniosły jak dotąd prawie 302 mln zł - poinformował w środę małopolski urząd wojewódzki.

 • Barometr zawodów - bez szans na rynku pracy

  Pracownicy z branży transportowej, usług finansowych, szefowie kuchni oraz pielęgniarki nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w woj. małopolskim. Trudności napotkają nauczyciele, humaniści i niektórzy inżynierowie - wynika z "Barometru zawodów" opublikowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

 • Firmy zamówiły 14 tys. bonów szkoleniowych

  Małopolska jest pierwszym regionem w kraju, w którym testowane są bony szkoleniowe dla przedsiębiorców. Do tej pory firmy zamówiły ponad 14 tys. takich bonów o wartości 640 tys. zł - poinformowała PAP Katarzyna Nyklewicz z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

 • Projekt "Express do zatrudnienia - innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych"

  ...​"Express do zatrudnienia" jest projektem pilotażowym realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w partnerstwie z sześcioma powiatowymi urzędami pracy oraz wybranym operatorem - Ingeus Sp. z o.o.

 • Małopolskie: Pierwszy konkurs RPO dotyczy aktywizacji osób bez pracy

  Urzędy pracy mogą składać wnioski do 1. konkursu ogłoszonego w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dotyczy on projektów związanych ze zwiększeniem zatrudnienia osób pozostających bez pracy.

 • Pracujący Małopolanie z szansą na rozwój kariery

  Urząd Pracy w Krakowie (plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków, tel. (12) 42 27 110, e-mail: sekretariat@wup-krakow.pl) zaprasza zainteresowane osoby, spełniające wymogi dotyczące zatrudnienia, wieku(...)Kto może skorzystać? Do rozdysponowania jest ponad 4,5 mln bonów szkoleniowych. Trafią one do pracujących mieszkańców Małopolski, którzy mają więcej niż 25 lat i zakończyli swoją edukację co...

 • Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie orzekał niedawno w sprawie prawidłowości dokonywania wpisów do ewidencji przebiegu pojazdu w kontekście wymogów stawianych przez art. 86a ustawy o VAT ( sygnatura akt I SA/Rz 1073/14). Stan faktyczny dotyczył spółki, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierzała wykorzystywać samochody wyłącznie na cele z nią związane. Zdaniem skarżącej

 • Małopolskie: "Barometr zawodów" wskazuje szanse na rynku pracy w 2016 r.

  Księgowi, szefowie kuchni, kierowcy samochodów ciężarowych oraz pielęgniarki nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w tym roku w woj. małopolskim. Trudności napotkają humaniści, nauczyciele, pedagodzy - wynika z "Barometru zawodów" opublikowanego przez WUP.

 • Do końca roku zostanie ogłoszonych 21 konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pierwsze nabory wniosków rozpoczną się w wakacje. Region dysponuje w tej perspektywie finansowej blisko 2,9 mld euro.