• Informacje na temat:

  mały biznes

Artykuły na temat: mały biznes
 • Polacy są zmęczeni - pracują mało wydajnie

  ...wiedzą, jakie są priorytety, mają słaby kontakt ze swoim przełożonym - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marzena Jankowska, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie i Katowicach. Na...

 • Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Już w czerwcu br. może dojść do spotkania premierów Polski i Izraela. - Mam nadzieję, że tak się stanie - mówi Interii Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

 • Niderlandzki, szwedzki, a nawet urdu. Biznes wciąż głodny językowców

  Według najnowszego badania Work Service 1/3 osób w Polsce rozważających zmianę pracy planuje szukać nowego stanowiska miesiąc lub krócej. Zbyt optymistyczne podejście? Nie - przynajmniej dla osób znających mniej popularne języki obce. Zwłaszcza w największych polskich miastach. O tę grupę zabiega cały sektor operacji biznesowych, który według ABSL pod koniec I kwartału 2017 będzie zatrudniał 250

 • Młodych firm z własnym pomysłem na biznes są tysiące. Garstka odniesie sukces. Ale wszystkie mają wnieść ideę innowacyjności do naszej gospodarki.

 • ​Mały kodeks dla małych firm

  Kancelaria Prezydenta chce opracować odrębne przepisy prawa pracy dla małych firm. Przedsiębiorcy są za - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • MR: Konstytucja Biznesu już w konsultacjach

  Ministerstwo Rozwoju skierowało do konsultacji i uzgodnień najważniejszą ustawę z pakietu Konstytucji Biznesu - Prawo przedsiębiorców oraz trzy ustawy niezbędne do jego wdrożenia. Utrzymane zostały wszystkie najważniejsze założenia dokumentu, który wicepremier Morawiecki przedstawił w listopadzie.

 • Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  ...faktu, że "niewolniczy" biznes wciąż się rozwija. Co ważne zmienia się także cel handlu ludźmi. Działania nakierowane na wyzysk pracowników zmieniają się, przybierają wcześniej niespotykany(...). Przyjęło się, że kobiety trafiają najczęściej do seksbiznesu. Równie dobrze może to być służba domowa, hotelarstwo itp. Mężczyźni natomiast do sektora budowlanego, prac rolniczych. Nie mniej poważnym...

 • Mali i średni przedsiębiorcy w obliczu JPK

  Od stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy zostaną objęci obowiązkiem raportowania transakcji zakupu i sprzedaży VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. To oznacza, że do 25 dnia każdego miesiąca firmy będą musiały przesyłać do urzędu skarbowego elektroniczny dokument, opracowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów.

 • Ile zarabia się w polskim show biznesie? Gwiazdy mówią o swoich wynagrodzeniach

  Marcin Prokop często w wywiadach mówi o tym, że pieniądze zarabiane w show biznesie są nieproporcjonalnie duże do wykonywanej pracy. Część kolegów z branży się z nim nie zgadza, ale są i tacy, którzy przyznają mu rację.

 • Mobile zmienia biznes!

  Polski internet coraz bardziej zmienia swe oblicze. Od momentu, gdy na rynek weszły urządzenia mobilne, firmy musiały wziąć je pod uwagę, planując swoje działania promocyjno-sprzedażowe.