• Informacje na temat:

  maly ruch graniczny

Artykuły na temat: maly ruch graniczny
 • Polacy chcą służyć w niemieckiej policji

  ...niemiecki. W 2016 r. było ich 126. Policja federalna powstała w 2005 r. w oparciu o rozwiązaną ze względu na likwidację kontroli granicznych Służbę Ochrony Granic. Podległa MSW policja federalna zajmuje się ochroną stacji kolejowych, lotnisk i ambasad, prowadzi też rozpoznanie na terenach przygranicznych. Do jej obowiązków należy też walka z terroryzmem. W ramach Bundespolizei działa elitarna...

 • MSW uśmierca handel z Rosjanami

  Przedsiębiorcy realnie tracą na zawieszeniu małego ruchu granicznego. Samorządowcy boją się wzrostu bezrobocia. Zawieszenie od 4 lipca małego ruchu granicznego przekłada się na spadek obrotów w handlu i usługach. Co więcej, sytuacja szybko się nie zmieni.

 • Cudzoziemcy uratują nam rynek pracy. Niech tylko przyjadą. Trzeba ich zachęcić

  ..., płacić podatki, robić zakupy, kupować mieszkania, inwestować w bankach - mówi Krystyna Iglicka, rektor Uczelni Łazarskiego i specjalista od ruchów migracyjnych ludności. Dziś, gdy bezrobocie w Polsce(...) wreszcie im powiedzieć: Przyjeżdżajcie, zakładajcie biznesy, czujcie się potrzebni. Prof. Krystyna Iglicka, rektor Uczelni Łazarskiego i badacz ruchów migracyjnych w Europie Ewa Wesołowska...

 • Na polsko-rosyjskiej granicy po tym jak zawieszono mały ruch graniczny (MRG) znacząco zmniejszył się ruch podróżnych w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Rosjanie nadal przyjeżdżają do Polski, wprawdzie rzadziej robią zakupy, ale za to większej wartości.

 • Marcowy ruch jest już w pełni zdyskontowany przez rynek (model CME FEDWatch daje mu aż 93 proc. prawdopodobieństwo), stąd też kluczowe będzie to co znajdziemy w komunikacie do decyzji, w projekcjach makro. Teraz ważny będzie plan gospodarczy Trumpa.

 • Polacy nie szturmują już Kaliningradu

  W ramach małego ruchu granicznego Polacy więcej wydają na terenie Kaliningradu niż Rosjanie u nas - powiedział wczoraj wiceminister SWiA Sebastian Chwałek odnosząc się do pytań o ekonomiczne skutki zawieszenia MRG z Federacją Rosyjską. Polacy w obwodzie kaliningradzkim nabywali zaś głównie towary akcyzowe - paliwo, alkohol i wyroby tytoniowe.

 • Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła organizację pracy Służby Celnej w zakresie obsługi ruchu osobowego na wschodniej granicy Polski.

 • Trzeba przyznać, że eurodolar na samym początku nowego roku (w każdym razie jeśli mowa o dniach roboczych) przeżył niemałe wstrząsy. Były one wywołane w dużej mierze panicznym spadkiem na chińskiej giełdzie, około 7- proc., którego finałem było zresztą zatrzymanie handlu.

 • Kolej na lepsze czasy

  - Ruch towarowy z dróg musi w większej mierze być przenoszony na kolej, bo ta jest tańsza, mniej kolizyjna i bardziej przyjazna dla środowiska - przekonuje Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo, w rozmowie z Piotrem Stefaniakiem.

 • Bilans tygodnia wypadł korzystnie - trudno o sytuację w której byłoby inaczej przed kluczowym posiedzeniem FED, które 15 marca ma zadecydować o podwyżce stóp procentowych o kolejne 25 p.b. (będzie to już trzeci ruch od początku cyklu w grudniu 2015 r., ale dopiero w tym roku można będzie mówić o jego przyspieszeniu)