• Informacje na temat:

  mały ruch graniczny z rosją

Artykuły na temat: mały ruch graniczny z rosją
 • MSW uśmierca handel z Rosjanami

  Przedsiębiorcy realnie tracą na zawieszeniu małego ruchu granicznego. Samorządowcy boją się wzrostu bezrobocia. Zawieszenie od 4 lipca małego ruchu granicznego przekłada się na spadek obrotów w handlu i usługach. Co więcej, sytuacja szybko się nie zmieni.

 • Na polsko-rosyjskiej granicy po tym jak zawieszono mały ruch graniczny (MRG) znacząco zmniejszył się ruch podróżnych w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Rosjanie nadal przyjeżdżają do Polski, wprawdzie rzadziej robią zakupy, ale za to większej wartości.

 • Polacy nie szturmują już Kaliningradu

  W ramach małego ruchu granicznego Polacy więcej wydają na terenie Kaliningradu niż Rosjanie u nas - powiedział wczoraj wiceminister SWiA Sebastian Chwałek odnosząc się do pytań o ekonomiczne skutki zawieszenia MRG z Federacją Rosyjską. Polacy w obwodzie kaliningradzkim nabywali zaś głównie towary akcyzowe - paliwo, alkohol i wyroby tytoniowe.

 • Kaliningrad zabiega o elektroniczne wizy dla cudzoziemców

  Władze obwodu kaliningradzkiego zabiegają o to, by w 2018 roku cudzoziemcy mogli go odwiedzać na podstawie wiz elektronicznych. Odpowiednie przepisy muszą być jeszcze przyjęte przez rząd i parlament Rosji. Bez wiz wjadą do Kaliningradu (pol. Królewca) w 2018 roku kibice.

 • Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła organizację pracy Służby Celnej w zakresie obsługi ruchu osobowego na wschodniej granicy Polski.

 • Kolej na lepsze czasy

  - Ruch towarowy z dróg musi w większej mierze być przenoszony na kolej, bo ta jest tańsza, mniej kolizyjna i bardziej przyjazna dla środowiska - przekonuje Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo, w rozmowie z Piotrem Stefaniakiem.

 • Rosjanie omijają embargo i przywożą z Polski mięso

  Kaliningradczycy nie zważają na embargo i przywożą z Polski mięso i owoce. Niemal każdy Rosjanin przekraczający granicę ma w bagażu mięso i wędliny.

 • Przybysze ze Wschodu zostawiają u nas miliardy

  Ukraińcy płacą najwięcej i wciąż ich przybywa. Białorusini oszczędzają, bo ich kraj jest w kryzysie. Rosjanie także tną wydatki. W I kwartale tego roku przez zewnętrzną, lądową granicę Unii Europejskiej przybyło do nas 6,9 mln cudzoziemców, przy czym część odwiedzała nas wielokrotnie. To o 19,4 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z najnowszych badań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, specjalizującego się w zbieraniu takich danych.

 • Marzec na walutach zapowiada się gorący

  W przypadku strefy euro inwestorzy coraz częściej patrzą na informacje ze świata polityki w kontekście zbliżających się wyborów w Holandii i Francji.

 • Wygląda na to, że nasz kraj kapitalnie się opłaca

  62,8 mln zł - za taką kwotę w tym roku Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego zrobili zakupy w Polsce. Rosjanie po wprowadzeniu przepisów o małym ruchu granicznym z każdym miesiącem kupują w Polsce coraz więcej towarów - podała Izba Celna w Olsztynie.