• Informacje na temat:

  mandarynka

Artykuły na temat: mandarynka
 • Hiszpania: Zimą na cytrusy

  ...przedłuża. Nieliczni zdecydowali się złożyć doniesienie na policji. Media informowały też o pracujących w Hiszpanii Polakach, którzy nie mając środków do życia, żywili się...mandarynkami. Polacy mieli...

 • Mandarynki deklasują pomarańcze

  Od lat Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zapachem pomarańczy. Od dwóch lat powinny jednak kojarzyć się z zapachem mandarynek.

 • Na zbiory do Hiszpanii

  Przy zbiorze winogron na hiszpańskich polach można zarobić 49 euro dziennie. Tyle wynosi w tym roku najniższa stawka dla zbieraczy. Francuzi płacą dwa razy tyle. Dlatego wielu Hiszpanów, jak co roku, ruszyło na północ, do sąsiada, aby podreperować budżet. Hiszpania jednak ma do zaoferowania pracę przez zbiorach przez cały rok.

 • Bronisze: Jabłka w cenie mandarynek

  W tym roku jabłka są dwa razy droższe niż przed rokiem; niektóre krajowe odmiany na początku stycznia kosztują 3,5-4,5 zł za kg, czyli tyle, ile importowane mandarynki - poinformowała PAP rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.

 • Hiszpania: W gajach oliwnych 47 euro dziennie

  W Andaluzji rozpoczynają się zbiory oliwek. Szykuje się walka o każde miejsce na polu. Na Półwyspie Iberyjskim bezrobocie przekroczyło już 25 proc., a hiszpańscy plantatorzy zapowiadają aż o 40 proc. mniejsze zbiory. Stawka za siedem godzin pracy przy oliwkach to ok. 47 euro. Warto je znać, aby nie dać się naciągnąć oszustom.

 • Włoskie cytrusy są zagrożone, ich uprawy znikają w rekordowym tempie

  Włoskie cytrusy, symbol południa kraju są zagrożone - alarmują rolnicy. W ciągu ostatnich 15 lat ścięta została jedna trzecia drzewek pomarańczowych. Rośnie też coraz mniej cytryn i mandarynek. Uprawy znikają w zastraszającym tempie - podkreśla branża.

 • Rząd pomoże producentom porzeczek i wiśni

  Rząd udzieli jednorazowej pomocy producentom porzeczek i wiśni. Powodem wsparcia jest drastyczny spadek cen tych owoców w 2014 r. w porównaniu z poprzednimi latami.

 • Rosja: Zakaz wwozu tureckich produktów żywnościowych

  To już prawdziwa wojna gospodarcza. Rząd Rosji wydał rozporządzenie o objęciu od 1 stycznia zakazem wwozu na jej terytorium tureckich produktów żywnościowych - owoców, warzyw i mięsa.

 • Bronisze: Kupujemy w skrzynkach i workach

  Polacy szukają tam gdzie taniej. Na hurtowej giełdzie w Broniszach coraz więcej osób prywatnych kupuje warzywa i owoce. Giełda obsługuje detal, pod warunkiem ze kupimy skrzynkę jabłek czy worek ziemniaków.

 • Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Na rynku hurtowym w Broniszach wiele warzyw i owoców można kupić taniej niż przed rokiem, co oznacza mniejsze wydatki na nadchodzące Święta. W ofercie są także suszone owoce i grzyby - informuje rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska.