• Informacje na temat:

  mandaty za fotoradary

Artykuły na temat: mandaty za fotoradary
 • Rzeczywiście fotoradary nie tylko w Warszawie stoją bezczynnie od jakiegoś czasu. To wynik decyzji poprzedniego rządu, który zakazał używania fotoradarów straży miejskiej i uprawnienia do tego przekazał Inspekcji Transportu Drogowego. Ze zmianą tą wiązał się również przepływ pieniędzy. Dotychczas mandaty za uwiecznione na zdjęciu wykroczenia płynęły do kasy miast i gmin. Po zmianach, tj. od...

 • Wystawiają mandaty z fotoradarów, chociaż to nielegalne. RPO ujawnił pułapkę na kierowców

  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ponownie ruszył z batalią o los kierowców. A chodzi o mandaty za przejazd na czerwonym świetle na podstawie wskazania fotoradaru, mimo że od trzech lat nie ma do tego podstawy prawnej.

 • Jeśli złamiemy przepisy ruchu drogowego za granicą, nie liczmy na uniknięcie mandatu. Również przyjeżdżający do nas cudzoziemcy nie mogą czuć się bezkarni.

 • Fotoradary niestraszne. Skuteczność: 9 procent

  Resort finansów spodziewa się, że w całym 2013 r. wpływy z fotoradarów przekroczą astronomiczną kwotę 1,5 mld zł. Dla porównania do końca listopada br. zarobiły niespełna 30 mln zł.

 • ...pieniędzy do gminnej kasy”. Te zmiany w prawie nie oznaczają, że unikną kary kierowcy zarejestrowani przez fotoradary na przekroczeniu prędkości przed końcem roku. W Wigilię Ministerstwo Spraw(...) przekazywane policji, celem prowadzenia dalszych czynności. Zniknęły fotoradary straży miejskiej, za to działają już pierwsze systemy odcinkowego pomiaru prędkości (OPP). To urządzenia instalowane przez Główny...

 • Uwaga na oszustwa metodą na mandat z Niemiec

  Firmy transportowe stały się celem złodziei. Wysyłają oni fałszywe wezwania do zapłaty za rzekome wykroczenia zarejestrowane przez europejskie fotoradary.

 • Za co karze straż miejska

  ...powinna wynosić 8 tys. zł. W ubiegłym roku straż miejska i gminna podjęła ponad 2,6 mln interwencji i wystawiła 1,3 mln mandatów. Najczęściej karani byli kierowcy za zbyt szybką jazdę – mandaty wystawione(...) nadal może karać za inne wykroczenia. W ubiegłym roku mandaty dla osób, które spożywały alkohol w miejscu publicznym wynosiły w sumie ponad 7,8 mln. zł. Kolejne najczęściej karane wykroczenia to...

 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).

 • Leków bez recepty tak łatwo już nie kupisz? Politycy i farmaceuci chcą zmian w prawie

  Polacy masowo kupują leki bez recepty poza aptekami. Samych tabletek przeciwbólowych znika z półek rocznie aż 489 milionów sztuk. Farmaceuci alarmują, że nikt tego handlu nie kontroluje i nie wiadomo, ile zatruć spowodowanych jest przez leki, wydane przez sprzedawców bez odpowiedniego przeszkolenia. Domagają się więc całkowitego zakazu handlu medykamentami bez recepty. Co na to politycy?

 • Kiedy odmówić przyjęcia mandatu i iść do sądu?

  Nikt nie lubi płacić mandatów, szczególnie tych, które uważamy za niesłuszne. Zawsze możemy odmówić przyjęcia mandatu, a wtedy sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Niestety, koszty samego postępowania, szczególnie jeśli sprawa przejdzie kilka instancji, mogą dalece przekroczyć kwotę pierwotnie nałożonej kary. Dodatkowo, zawsze pozostaje ryzyko, że przegramy i poniesiemy koszty rozprawy. Kierowcy mogą mieć jednak i na to sposób.