• Informacje na temat:

  manewry

Artykuły na temat: manewry
 • Fed nie powinien mówić stale nie

  - Retoryka Fedu mówiąca o utrzymywaniu stóp procentowych na obecnych niskich poziomach przez "wydłużony okres czasu" powinna zostać zmieniona, ponieważ zbyt ogranicza ona pole manewru amerykańskiego banku centralnego - uważa James Bullard, przewodniczący oddziału Fedu z Saint. Louis.

 • Rząd nie ma pola manewru. Zamykanie zakładów, zwolnienia

  - Wobec górnictwa węgla kamiennego rząd nie ma już pola manewru, musi natychmiast zacząć restrukturyzację sektora, w tym zamknąć trwale nierentowne kopalnie i ograniczyć zatrudnienie - oceniają eksperci.

 • ...; – szerokość chodnika wynosi min. 2 m (i nie ma ścieżki); – warunki zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (silny wiatr, ulewa, mgła itp.). Sygnalizuj manewry na jezdni Gdy musisz wjechać na drogę, bo nie ma ścieżki rowerowej, musisz stosować się do przepisów obowiązujących wszystkich kierujących. Pamiętaj, by prawidłowo sygnalizować manewry: przed każdym skrętem wyciągaj wcześniej...

 • Ministerstwo Finansów proponuje wzrost deficytu budżetowego w tym roku, aby ułatwić sobie manewry związane z dotrzymaniem obietnic z kampanii wyborczej PiS.

 • Od 1 września rusza formowanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Oddziały po wybuchu wojny staną się regularnym wojskiem,...

 • Polska udziałowcem strategicznych zagranicznych spółek? Dzięki manewrowi z OFE

  Jeśli plan przeniesienia zagranicznych akcji z OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej się powiedzie, Skarb Państwa stanie się udziałowcem kilku strategicznych spółek z zagranicy.

 • "Gazeta Polska Codziennie": Roboty podwyższą ci pensję

  Już 60 proc. dużych i średnich firm ma problemy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, ale nie zamierzają podnosić wynagrodzeń. Wciąż jeszcze nie mogą pogodzić się z faktem, ze muszą walczyć o fachowców, bo jest ich na rynku pracy za mało - pisze w środę "Gazeta Polska Codziennie".

 • Lokomotywa jak robot kolejowy

  Ludzie unikną śmiertelnych wypadków, koksownie i huty ograniczą koszty, polska gospodarka wzbogaci się o kolejną innowację - samodzielnie pracującą lokomotywę. Pojazd wykona manewry na bocznicach kolejowych w hutach i koksowniach, przeciągnie wagony z węglem na miejsce rozładunku, a także autonomicznie podłączy się do składu i uformuje go.

 • W tym roku ponad 2 tys. wypadków z udziałem rowerzystów zdarzyło się ponad 800 ą bezpiecześstwo bezpieczny Rowerzysta, kierowca, pieszy urlop za granicą.

 • A co z MFW i pożyczkami? To trzeci wątek. Otóż okazuje się, że Grecy chcą dokonać manewru spłaty swoich czerwcowych zobowiązań w jednej, dużej transzy na koniec czerwca, co jednak prawdopodobnie może dotyczyć tylko kapitału, a nie odsetek.